Oficiálne: Nové Call of Duty je potvrdené, príde s obrovským prekvapením

Nenechajte si ujsť

Nové Call of Duty predstavené

Šepkalo sa o tom posledný týždeň, teraz je to konečne realita. Nové Call of Duty bolo oficiálne potvrdené úvodným filmovým trailerom. Fanúšikovia série sa môžu tešiť na nový, v poradí už šiesty diel Black Ops, ktorý by mohol byť zasadený do vojny v Perzskom zálive. Microsoft zároveň potvrdil špekuláciu ohľadom pridania novinky aj do svojej služby Game Pass.

Čo ponúkne Black Ops 6?

Call of Duty: Black Ops 6 je zatiaľ najdlhšie vyvíjanou hrou celej série. Akčná FPS je v aktívnom vývoji už štyri roky a pracujú na ňom štúdiá Treyarch a Raven Software. Prvý menovaný tím sa má postarať o kampaň, druhý zasa o multiplayer a zombie mód.

Okolo príbehového zasadenia je zatiaľ ticho, indície naznačujú príbeh orientovaný na CIA počas vojny v Perzskom zálive. Vojenská operácia, známe aj ako Operácia Púštna búrka, sa odohrala v rokoch 1990-1991, keď koalícia vedená Spojenými štátmi zasiahla proti Iraku po jeho invázii do Kuvajtu. Konflikt viedol k rýchlemu oslobodeniu Kuvajtu a porážke irackých síl.

Príde aj na Game Pass

Zasadenie je teda atraktívne, zatiaľ však ide len o dohad a Microsoft hru plnohodnotne predstaví počas svojej konferencie, ktorá je naplánovaná na 9. júna. Tu sa pravdepodobne dočkáme aj potvrdenia, či sa kampaň skutočne bude odohrávať v otvorenom svete.

S istotou už, naopak, vieme, že Call of Duty: Black Ops 6 bude v deň vydania dostupné aj na hernej službe Game Pass. Pôjde o prvý diel série, ktorý bude do Game Passu zaradený, hra však naďalej vyjde multiplatformovo aj na PC a konzoly PlayStation. O konkrétnych detailoch sa viac dozvieme už v júni a to vrátane presného dátumu vydania, ktorý by mal byť stanovený na 25. októbra.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -