Call of Duty dostal nový free-to-play mód. Čo všetko ponúka novinka Warzone?

Nenechajte si ujsť

Michal Sliusar
Michal Sliusar
Čauko, volám sa Michal a som študent na Polygrafickej. Mám 19 rokov a žijem v Bratislave. Mojím hobby su prevažne hry a medzi moje obľúbené patria tie od From Software. Milujem horori a to hlavne Body a Space horror. Obľubený umelci ? Lovecraft, Ito, Kojima, Joseph, Kubrick.

Po podarenom Battle Royale móde, ktorý nám ponúkla hra Call of Duty: Black Ops 4, sme sa dočkali jeho pokračovania vo forme samostatnej free-to-play hry. Hra Warzone vyšla 10. marca pre PC, Xbox One a PlayStation 4.

Ako teda na Warzone?

Hru bolo možné stiahnuť už 10. marca. Malo to však jeden háčik, a to ten, že majitelia hry Call of Duty: Modern Warfare si Warzone mohli stiahnuť pomerne skôr v porovnaní s hráčmi bez základnej hry. Tí sa ku hre mohli dostať až o 20:00, ak teda nerátame čas, ktorý treba stráviť pri sťahovaní. Hra totiž zaberie na vašom zariadení okolo 90 GB.

warzone 1
Zdroj: activision.com

Dokonca aj majitelia Call of Duty: Modern Warfare si hru budú musieť aktualizovať, pretože Warzone budú môcť spúšťať skrz menu, ako akýkoľvek bežný mód. Pre tých nedočkavých Warzone ponúkne Gunfight mód zo spomínaného Call of Duty, kde sa hráči postavia proti botom a budú si môcť natrénovať rôzne mechaniky hry.

Ak teda nevlastníte Call of Duty: Modern Warfare, Warzone si stiahnete na konzolách ako každú bežnú hru, čiže z obchodu. Na počítačoch jednoducho navštívite webovú stránku battle.net, kde po registrácii dostanete možnosť na stiahnutie.

Zbrane, Gulag a 150 hráčov

Hra Warzone ponúka solídny Battle Royale, ktorý už poznáme z hier ako Fortnite alebo Apex Legends.

Warzone sa drží skvelých základov, ale nezabúda pridať aj niečo nové.

Hra začína zoskokom z lietadla. Na výber máme z 300 rôznych lokácií, ktoré mapa Verdansk ponúka. Medzi nimi sú dokonca aj miesta známe z predošlých CoD hier.

warzone 2
Zdroj: activision.com

Po dopade sa ocitneme medzi 150 hráčmi. Máme tri možnosti ako hrať – sólo, duotrio. Cieľ hry je jednoduchý, ostať posledný nažive. V tomto nám pomôžu rôzne zbrane, vozidlá a perky, ktoré taktiež už poznáme z predošlých hier. Warzone ponúka misie, ktoré nás po splnení odmenia peniazmi, ktoré majú viacero využití, ako napríklad kúpa brnenia, UAV, turretov a dokonca aj oživenie padlého spoluhráča.

Narozdiel od iných Battle Royale hier, Warzone vám po smrti dá druhú šancu. Ocitnete sa ale v Gulagu. Tu sa zúčastníte 1v1 súbojov proti ostatným padlým hráčom. Ak sa vám podarilo vyhrať, hra vás znova vyhodí z lietadla a pokračujete tam, kde ste skončili. Po prehre v súboji dostanete dve možnosti – buďto počkáte, kým vás spoluhráč vykúpi za peniaze zarobené v hre, alebo sa vrátite do lobby a hra sa pre vás skončila.

Plunder mód

Hra Warzone ponúka taktiež takzvaný Plunder mód. Plunder sa líši od Battle Royalu tým, že hráte za vami vytvorené postavy a po smrti sa znova oživíte. Vašim cieľom je získať peniaze. Existuje viacero spôsobov ako. Jednou z možností je plnenie misií, ako zabitie určitého hráča alebo nájdenie zadaného predmetu. Po zabití hráča dostanete aj všetky jeho peniaze.

warzone 4
Zdroj: activision.com

Cieľ tohto módu je jednoduchý, nazbierať určité množstvo peňazí. Peniaze je možné si uložiť. Tie, ktoré máte uložené, už vám nikto nezoberie. Ako na to? Sú dva spôsoby. Prvý spočíva v tom, že sa dostavíte na určené miesto, kde si privoláte helikoptéru, ktorá všetky vaše peniaze odnesie. Druhá možnosť je menej zložitá a časovo namáhavá, stačí vám v krabiciach nájsť balón.

Na záver dodám, že hru by si mal zahrať každým kto už Call of Duty: Modern Warfare vlastní a každý, kto obľubuje Battle Royale žáner.

Hrali ste už Warzone? Ako sa vám hra páčila? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: pcgamer.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -