Mrazivý a nechutný. Horor Candyman dorazil do slovenských kín so značnou dávkou temnej atmosféry

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Jeho meno poznajú všetci, ale vysloviť ho nahlas si dovolia len niektorí. O kom je reč? Jedna z najikonickejších hororových postáv po viac ako 20 rokoch opäť ožije v modernej kinematografii. Z ukážok cítiť, že Metro-Goldwyn-Mayer tento kúsok prepracoval do posledných detailov, čo je však pri scenári od oscarového Jordana Peele (Uteč, My) vysoko očakávané. Najnovší Candyman si to konečne po dlhých mesiacoch odkladania z dôvodu COVID-19 namieril do kín a túto mrazivú lahôdku by si určite nemal nechať ujsť žiadny fanúšik kvalitného hororu.

Do režisérskeho kresla zasadla Peeleho dlhoročná blízka kamarátka Nia DaCosta, ktorá síce nemá až tak bohaté skúsenosti s Hollywoodom, no to sa v najbližších rokoch výrazne zmení. Už teraz mladá režisérka podpísala zmluvu s Marvelom na MCU filme The Marvels, a tak je jasné, že nie len MGM Studios, ale aj Marvel, cítia, že táto žena v sebe skrýva obrovský potenciál. V to dúfame aj my, a čo všetko si pre teba táto zostava pripravila sa dočítaš nižšie.

trailer na film Candyman
Zdroj: etonline.com

Candyman ide do kín strašidelnejší a krvavejší ako kedykoľvek predtým

Stačí päťkrát povedať jeho meno pred zrkadlom a on sa objaví. Alebo je to len mýtus, ktorému by sme nemali veriť? V reálnom svete by sme sa Candymana síce nikdy nedočkali, ale hlavnej postave filmu sa takýto scenár podarí. Mladý výtvarník Anthony má pocit, že jeho kariéra stagnuje a preto potrebuje nový impulz, aby mohol pokračovať v tvorbe. A to sa mu nechutne vypomstí.

Jedného dňa mu kamarát porozpráva tragický príbeh o tom, ako sa zrodil muž s hákom a prečo začal vraždiť. Anthony je tou legendou úplne fascinovaný a začne pátrať po ďalších okolnostiach, ktoré by ho mohli v živote niekam posunúť. No za akú cenu. Jeho obrazy síce získavajú temný nádych, ale postupne sa na nich začína objavovať jediná tvár. Tvár, ktorá vstúpila do jeho hlavy a začne mu dávať príkazy, ktorým odolať znamená zbláznenie a šialenstvo.

Herec Yahya AbdulMateen II (Chicagský tribunál, Aquaman) si charakter Anthonyho užil, čomu nasvedčuje aj jeho herecký výkon. Prejsť totižto zo zdravého rozumu s pozitívnym myslením do temnoty sprevádzanej psychopatickými myšlienkami nemusí byť pre každého herca jednoduché, ale tento 35-ročný pán to zvládol.

Príbeh zachoval korene a previedol ich do úplne nového štýlu, ktorý musíš  vidieť

S Anthonyho maliarskou kariérou na hranici kolapsu mu náhodné stretnutie s dlhodobým obyvateľom Cabrini Green (Colman Domingo) odhalí tragický pôvod skutočného príbehu Candymana. Snažiac sa udržať si svoj status v Chicagskom umeleckom svete sa Anthony začne zaujímať o záhrobné detaily v jeho štúdiu v podobe novej série malieb a nechtiac tak otvorí dvere do komplexnej minulosti, ktorá rozpletá jeho vlastnú príčetnosť a uvoľňuje desivú vlnu násilia posúvajúc ho bližšie k smrti.

Candyman je tentokrát oveľa horší, než tomu bolo v pôvodnej trilógii z rokov 1992 – 1999. Hák mu síce ostal, ale pribudla krv a veľa nevinných obetí. Čo nás môže samozrejme len tešiť, takže túto hororovú jazdu by si si nemal nechať ujsť. Candyman už dokonca dorazil do slovenských kín a od 26. augusta si ho môžeš ísť vychutnať na veľkom plátne. Ľutovať určite nebudeš, pretože Jordan Peele to s horormi rozhodne vie, takže sa niet čoho báť. Teda, okrem samotného Candymana, ktorý ti spôsobí vrásky na čele a nepríjemný pocit pri každom pohľadu do zrkadla ešte niekoľko dní pár po odchode z kina. Riskneš to?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -