Štúdio Capcom láka na nový Resident Evil obsah. Odhalený by mal byť ešte dnes

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Capcom sľubuje nové ohlásenie

Už budúci mesiac, konkrétne dvadsiateho druhého marca, bude mať značka Resident Evil neuveriteľných dvadsaťšesť rokov, pričom sa zdá, že čoskoro k zástupu hier príde nový projekt. Bude to však akási snímka, nový titul, prípadne niečo celkom iné? Je možné, že dôjde k vydaniu klasickej kolekcie pôvodnej a skutočne ikonickej survival trilógie?

To aktuálne s istotou povedať nemôžeme. Každopádne, zverejnený Twitter príspevok nám ponúka niekoľko indícií. Okrem toho sa aktuálne viete dostať k takzvanému odpočítavaniu nazvanému Capcom Countdown. Mnohí sa domnievali, že odpočet súvisí práve s dnešným ohlásením, no zdá sa, že tomu tak nie je. Počítanie sa totiž skončí až o päť dní, pričom odhalenie sľubované v zmienenom Twitter príspevku láka práve na dnešný dátum.

 

Čaká nás nový Resident Evil?

Je ale možné, že bude dnes ohlásená kolekcia (prípadne čokoľvek iné) a vyjde už o päť dní. Ohlásenie s odpočítavaním síce nesúvisí, avšak prepojenie by mohlo tkvieť práve v následnom vydaní. Aktuálne ale ide iba o nepotvrdené dohady. Tiež musím zmieniť, že niektoré portály spomínajú prepojenie s profesionálnym turnajom Street Fighter (Capcom vydáva túto sériu), keďže časovač je napojený na jeho koniec.

Stále sa pritom hovorí o remaku legendárnej hororovej survival akcie Resident Evil 4, ktorá patrí k nepokoreným žánrovým kráľom. Twitter príspevok totiž až nápadne pripomína takzvané Pause Menu štvrtého dielu, v ktorom ide Leon S. Kennedy zachrániť dcéru prezidenta Ameriky.

Čo ďalšieho ale príspevok prezrádza? Pozrel som sa naň detailnejšie (ako aj mnohí ďalší skalní fanúšikovia) a v pozadí je vidieť hneď niekoľko kľúčových slovíčok. Ktoré to sú a s čím súvisia?

Resident Evil 2 nový
Zdroj: polygon.com

History a Biohazard 2

Áno, práve tieto dve slová sú dominantné a minimálne históriu vidieť úplne jasne. Pôjde teda o nejaké priblíženie koreňov ságy? Je to, samozrejme, možné, avšak následné Coming Soon už vzbudzuje isté nádeje. Pod tým ešte vidíme logo druhého dielu Resident Evil a i niekoľko ďalších, už výrazne rozmazanejších názvov.

Niekto môže logicky argumentovať, že pôvodná trilógia disponuje kompletnými prerábkami. V prípade dvojky a trojky to platí úplne, keďže vlastne ide o nové hry. Výrazne upravené a to ako v naratívnej forme, tak vo forme spracovania hrateľnosti.

Pôvodná jednotka sa taktiež dočkala modernejšieho kabátu, ktorý je ale originálu predsa len vernejší ako druhá alebo tretia časť. Prečo by teda malo zmysel vydávať staré hry, keď sú k dispozícii aktuálnejšie remaky? Dôvod je jednoduchý. Nostalgia a kontakt s hernou históriou.

Pôvodné hry si momentálne viete zahrať iba na starších platformách ako prvý alebo druhý PlayStation a podobné. Dokonca, ani sa neviete legálnou cestou dostať k digitálnej PC verzii, ktorá neexistuje. A to ani na GOG. Záujem o pôvodné hry tu pritom je a práve preto by dávalo zmysel vydať klasickú trilógiu, ktorá by adekvátne bežala na terajších systémoch. S istotou ale naozaj nemôžeme potvrdiť, že pôjde o niečo takéto. O ohlásení vás budeme informovať. Dovtedy zostávame v napätí a v očakávaní.

Aké ohlásenie by ste si priali? Chcete nový Resident Evil alebo radšej film, prípadne animovaný seriál? Podeľte sa s nami o svoje očakávania a nádeje prostredníctvom dostupnej komentárovej sekcie.

Zdroj: gamespot.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -