Film Captain America 4 je oficiálne vo výrobe. Vráti sa aj Chris Evans ako Steve Rogers?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Článok obsahuje spoilery z finálnej epizódy seriálu The Falcon and the Winter Soldier.

Captain America 4 je oficiálne vo výrobe

Ako priam okamžitá odpoveď na finálne seriálu The Falcon and the Winter Soldier prichádzajú správy, ktoré sme neočákavali. Server The Hollywood Reporter informuje, že Marvel Studios oficiálne vyvíja film Captain America 4. Na starosti ho má Malcolm Spellman, ktorý pôsobil ako tvorca a hlavný scenárista spoločných príbehov Falcona a Zimného vojaka.

Presnejšie sa postará o scenár, ktorý napíše v spolupráci s Dalanom Mussonom. Ten tiež figuroval ako scenárista v seriálovom projekte od Disney+. Žiadne bližšie detaily ohľadom režiséra alebo obsadenia nepoznáme. No počítame s tým, že štvrtá časť rozpovie príbeh nového Kapitána, Sama Wilsona (Anthony Mackie). Ten prebral štít a tým aj pomyselnú štafetu po Chrisovi Evansovi.

Captain America Sam Wilson
Zdroj: tripurateer.com

Vrátiť by sa potenciálne mohol aj Sebastian Stan ako Bucky Barnes, ktorého herecká chémia s novým Kapitánom jednoducho funguje. Na stole sú aj mená ako Wyatt Russell (John Walker/U.S. Agent) alebo Danny Ramirez (Joaquín Torres). Ten sa v komiksoch stal hybridom medzi človekom a sokolom, čo môže naznačovať jeho úlohu budúceho Falcona.

Pýtate sa, kto sa postaví na stranu zla? Potitulková scéna finálnej epizódy Falcona a Winter Soldiera naznačila, že Sharon Carter (Emily VanCamp) má toho za lubom omnoho viac. Z biznisu so supervojakmi sa presúva na obchod so zbraňami, ku ktorým bude mať vládny prístup. Rozhodnutiu, prečo práve ona je Power Broker, úprimne nerozumieme. No v Marvel Cinematic Universe to dohru nepochybne bude mať.

Vráti sa aj Chris Evans ako Steve Rogers?

Ešte pred tým, ako si pomyslíte, že Captain America je len jeden… Čítajte ďalej. Zdroje blízke portálu Deadline prichádzajú so správou, že riaditeľ Marvel Studios Kevin Feige vyvíja hneď dva projekty o Capovi. Jedným z nich bude vyššie spomínaný film Captain America 4, ktorý sa zameria na Sama Wilsona.

Captain America
Zdroj: comicbook.com

Avšak v tom druhom, separátnom projekte, by sa mohol Chris Evans vrátiť ako Steve Rogers. Tým sa vraciame k správe z januára o tom, že Evans v tom čase uzatváral dohodu o pôsobení v minimálne jednom Marvel projekte. Zároveň mu dvere mali ostať otvorené, aby sa mohol objaviť aj v ďalšom.

Zdroj vtedy dodal, že nemáme očakávať pokračovanie jeho sólovej série filmov Captain America, mal by zohrávať skôr vedľajšiu úlohu. Teda niečo ako dôležité pôsobenie Roberta Downey Jr. v MCU po filme Iron Man 3. S odstupom času to dáva ešte väčší zmysel, keďže pokračovanie sólovej série preberá herec Anthony Mackie.

Všetko do seba zapadá ako puzzle a vyzerá to tak, že spokojné budú obe strany. Anthony Mackie je síce novým Kapitánom, no ani Chris Evans ešte nepovedal svoje posledné zbohom.

Zdroj: hollywoodreporter.com, deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -