KVÍZ – Ktorá z postáv nesúcich odkaz Captaina Americu si ty? Urob si náš kvíz a zisti to

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Captain America kvíz

Druhý MCU seriál s názvom The Falcon and the Winter Soldier skončil. Šesť epizód nám prinieslo pohľad na výber nového Captaina Americu a zaujímavý vývoj vzťahu medzi hlavnými predstaviteľmi. Pri tejto príležitosti sme si pre vás pripravili Captain America kvíz, v ktorom zistíte, ktorá z MCU postáv nesúcich odkaz, meno alebo štít Kapitána ste vy.

Seriál sa zameral na turbolentný vzťah medzi Samom Wilsonom (Anthony Mackie) a Buckym Barnesom (Sebastian Stan). V seriáli sa ukázali aj ďalšie známe postavy z komiksov a filmov ako Sharon Carter (Emily Van Camp), Batroc (Georges St-Pierre), Baron Zemo (Daniel Brühl) a, samozrejme, nesmieme zabudnúť na (ne)milovaného Johna Walkera (Wyatt Russell).

Falcon and winter soldier finálny trailer
Zdroj: mouseinfo.com

Postavy, ktoré niesli odkaz Captaina Americu

V komiksoch sme sa stretli s obrovským množstvom postáv, ktoré niesli meno Captaina Americu a jeho odkaz v podobe štítu. Poprípade išlo aj o rôzne verzie Steva Rogersa, pôvodného Kapitána. Ako prvý po ňom prebral túto štafetu Isaiah Bradley, ktorý bol prvým čiernym Captainom Americom. Jeho vnuk Eli sa nie pod menom Captain America, ale Patriot, stal vedúcim tímu Young Avengers.

V MCU si podobne ako v Marvel komiksoch pôvodný Captain America Steve Rogers vybral ako svojho priameho nástupcu Sama Wilsona, ktorý predtým pôsobil ako superhrdina Falcon. Na obrazovke sme to ešte nevideli, no Stevov odkaz niesol aj jeho blízky kamarát Bucky Barnes. Ten však skôr pôsobil ako Winter Soldier alebo v MCU aj ako White Wolf.

captain america
Zdroj: cbr.com

Určite netreba zabúdať ani na mierne pokrivenú verziu Captaina Americu s menom John Walker. Ten je známy však skôr pod menom U.S. Agent. Alternatívnou verziou Steva Rogersa bude v pripravovanom seriáli What If…? agentka Peggy Carter, ktorá si vezme sérum namiesto Steva. Vyššie spomenuté verzie Captaina Americu sú tie najznámejšie, no reálne ich je naozaj oveľa viac.

Kvíz

Ktorý Captain America ste vy? Podeľte sa s nami o vaše výsledky kvízu na sociálnych sieťach!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -