Prečo Captain America nedvihol Mjolnir vo filme Avengers: Age of Ultron?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Film Avengers: Endgame oficiálne potvrdil, že Captain America je hoden kladiva Mjolnir. Vo filmoch ide o veľkú vec, keďže kladivo dokázali zodvihnúť iba Thor, Odin a prekvapivo aj Vision. Svojim spôsobom to dokázala aj Hela, ktorá kladivo zastavila jednou rukou.

V komiksoch ide o bežnejšiu vec, keďže Mjolnir pozdvihli aj mená ako Jane Foster, Beta Ray Bill, Valkyrie, Hulk, Magneto či Storm. Ako sme sa dozvedeli vo filmoch, pri dvíhaní tohto kladiva nehrá sila vôbec žiadnu rolu. Človek si ho musí byť hodný na to, aby ho mohol používať. Pokiaľ si dobre pamätáte, ani Thor ho jeden čas nedokázal zodvihnúť – pretože ho nebol hoden.

Captain America Mjolnir
Zdroj: inverse.com

Bol Captain America hoden už od Age of Ultron?

Potom je tu však Captain America, ktorý ho na párty vo filme Avengers: Age of Ultron trošku podvihol zo stola. To vtedy nedokázal Hawkeye, Iron Man, War Machine a dokonca ani Hulk. Thorovi v tú sekundu nebolo všetko jedno, no nakoniec si spokojne vydýchol a zasmial sa.

Teraz sa presunieme o niekoľko rokov neskôr, do finálneho súboja filmu Avengers: Endgame. Captain America v ňom dokázal privolať Mjolnir a Thor hrdo zakričal „Ja som to vedel!“ To znamená, že Boh hromu už roky vedel, že Cap je hodný kladiva Mjolnir. Podľa všetkého si to uvedomil práve počas filmu Avengers: Age of Ultron.

Captain America
Zdroj: twitter.com

Už pred nejakým časom sme sa od tvorcov filmu dozvedeli, že Steve Rogers ho bol naozaj hoden už počas Age of Utron. Otázka je teda jasná – prečo ho nedvihol už vtedy? Na toto odpovedali režiséri, bratia Russovci počas akcie AMA (Ask Me Anything) na Reddite. Anthony Russo prezradil, že Captain America „mohol vždy“ zodvihnúť Mjolnir a uvedomil si to práve počas Age of Ultron.

Neurobil to však z jedného jediného dôvodu – chcel Thora ušetriť veľkej hanbe. Vysvetlil, „Naša interpretácia tejto slávnej scény v Age of Ultron bola taká, že keď si uvedomil, že dokáže zodvihnúť Mjolnir, tak sa rýchlo rozhodol tak neurobiť, pretože nechcel zosmiešniť Thora.

Captain America vs Thanos
Zdroj: comicbookmovie.com

Ale prečo by mal byť Thor zahanbený, keby jeho kolega zodvihol jeho legendárnu zbraň? Nuž, pravdepodobne to bude mať niečo dočinenia s tým, že každý, kto je hoden Mjolniru, okamžite nadobudne všetky schopnosti Thora. Lietanie, manipuláciu s počasím či elektrinou a interdimenzionálne cestovanie. A keby sa toto skombinovalo so schopnosťami super-vojaka, tak si vieme predstaviť, že by sa Thor začal červenať od hanby

Tušili ste, že je Cap hoden už od filmu Age of Ultron? Vaše názory nám napíšte do komentárov! 

Zdroj: looper.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -