ENDGAME: Čo by sa stalo, keby Captain America použil Infinity Gauntlet?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Film Avengers: Endgame nebol zrovna najjednoduchším a najviac priamočiarym. Na prekvapenie mnoho divákov totiž nezodpovedal veľa otázok, ale tisíc ďalších vytvoril. Samozrejme, dá sa to brať ako zápor, respektíve chyba tvorcov. My to však vidíme presne naopak – o akom filme by sme sa mohli donekonečna baviť a rozoberať ho? No predsa len o takom, ktorý hneď neposkytne všetky odpovede. Poďme sa dnes teda dopátrať ku ďalšej na otázku: Čo by sa stalo, keby Captain America použil Infinity Gauntlet?

koniec filmu avengers: endgame
Zdroj: duniagames.co.id, metro.co.uk

Čo keby Captain America použil Infinity Gauntlet?

Začnime teda od kraja. Čo je to vlastne Infinity Gauntlet? Ako napovedal trpaslík Eitri vo filme Avengers: Infinity War, ide o „zariadenie, ktoré je schopné skrotiť silu Kameňov nekonečna.“ Vyrobená bola v Nidavellire, ukovaná zo špeciálneho kovu pod náporom žiarenia umierajúcej hviezdy. Nie je to však jediný spôsob, ako získať moc všetkých 6 Kameňov nekonečna.

V Avengers: Endgame dokázal Tony Stark za pomoci nanotechnológií vytvoriť vlastnú Infinity Gauntlet. Tá mala isté výhody, ale aj nevýhody. Praktická bola v tom, že sa prispôsobila komukoľvek, kto si ju nasadil – najprv teda Profesorovi Hulkovi, neskôr samotnému Iron Manovi. Jej nevýhoda ale bola v tom, že nemala odolnosť a mystickú silu, ktorá sa podľa komiksov istým spôsobom viaže na toho, kto ju má nasadenú.

captain america infinity gauntlet
Zdroj: quora.com

Mohol Cap použiť rukavicu?

Veľa diskusie vzniklo vďaka krátkemu momentu z konca Avengers: Infinity War, kedy Steve Rogers nachvíľu zadržal Thanosa a chytil ho za Infinity Gauntlet. Fanúšikovia teoretizovali, že rukavica svojou mystickou silou zareagovala na Capovo dobré srdce a vôlu a odmietla mu ublížiť, preto ho musel Šialený Titán zraziť na zem druhou rukou. Je teda možné, že Steve bol celý čas dosť silný na to, aby ju sám použil? Mohol tak zabrániť Tonyho smrti?

Bol to práve Hulk, kto v Avengers: Endgame odvrátil Thanosove lusknutie, pretože iba on mal dostatočne silné telo na to, aby to vydržal. Aj samotného Thanosa to takmer zabilo. Keď teda Iron Man na konci luskol prstami, vedeli sme, že ide o hrdinský čin, za ktorý práve položil svoj život – jeho ľudské telo totižto nemalo šancu prežiť moc Kameňov nekonečna.

iron man infinity gauntlet avengers: endgame
Zdroj: hdqwalls.com

Tejto teórie sa v nedávnom rozhovore s portálom THR chytili aj scenáristi Stephen McFeely a Christopher Markus, ktorí nám poskytli odpoveď. V momente z konca Infinity War je vraj „Thanos ohromený Capovou silou vôle,“ nesúvisí to teda so samotnou Infinity Gauntlet. No a keby si ju Steve nasadil a luskol prstami, dopadlo by to podľa Markusa takto:

„…Steve by zomrel.“

Captain America
Zdroj: twitter.com

Ako sa teda ukazuje, Doctor Strange naozaj neklamal a jediná možnosť, ako poraziť Thanosa, bola obeta Tonyho Starka.

Čo na to vravíte? Dáva podľa vás zmysel, že keby Captain America použil Infinity Gauntlet, zomrel by? Kto ďalší to podľa vás mohol skúsiť? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: hollywoodreporter.com, mcu.fandom.com,

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -