Captain America dokázal v Avengers: Endgame niečo, čo nedokázal ani Thor

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Film Avengers: Endgame mal hneď niekoľko nejasností a dier v príbehu, ktoré nedokážu vysvetliť ani samotní režiséri a scenáristi. Jednou takou je napríklad cestovanie v čase, ktoré fungovalo na veľmi zvláštnych princípoch a jednoducho nad ním musíme mávnuť rukou. Ďalšia „chyba“ vo filme sa týka Captaina Americu a scenárista Christopher Markus to opäť zahrabal pod koberec.

Určite sa zhodneme na tom, že Captain zohrával vo filme veľmi dôležitú úlohu, vrátane finálneho súboja s Thanosom. Neuveriteľne epický moment nastal vtedy, keď Captain zodvihol kladivo Mjolnir a zachránil svojho kamaráta a kolegu Thora pred takmer istou smrťou. Kde teda nastal ten spomínaný problém?

Captain America
Zdroj: twitter.com

Čo dokázal Captain America v Avengers: Endgame?

Captain America totižto poprel pravidlá mocného kladiva Mjolnir, ktoré sú v Marvel Cinematic Universe ustanovené. Narážame tým na film Thor: Ragnarok, v ktorom sme sa dozvedeli, že kladivo nikdy nebolo zdrojom bleskov. Thor si tento fakt najprv musel uvedomiť a potom začal zasielať blesky aj bez použitia kladiva.

Táto sila a schopnosť bola vždy v ňom – ako je teda možné, že Captain America privolal blesky za pomoci Mjolniru? K tejto situácii sa vyjadril samotný scenárista Christopher Markus, ktorý priznal, že vďaka tej scéne musel zmeniť pravidlá.

„V istom bode sa určite konala debata, pretože presne v Ragnaroku bolo ustanovené, že Thor dokáže privolať blesky bez kladiva. Myslím si, že Odin dokonca povedal, ‚Nikdy to nebolo kladivom.‘ A Cap aj napriek tomu privolal blesky s kladivom. Dostaneš sa k tým veciam a hovoríš si, ‚Je to moc úžasné na to, aby sme to neurobili! Porozprávame sa o tom neskôr.‚“

vizuálne efekty filmu Avengers: Endgame
Zdroj: digitaltrends.com

Je jasné, že pri pozeraní filmu si to takmer nikto hneď neuvedomil. Túto debatu rozpútali až skalní fanúšikovia Marvelu, ktorí sú túto chybičku všimli. Markus to teda opäť uhral do bezpečia a vysvetlil, že scéna bola až príliš epická na to, aby sa vo filme neukázala. A my s jeho názorom plne súhlasíme.

Všimli ste si vôbec tejto maličkosti? Vadila vám vo filme? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

  1. Tak tak…. Ale možno keď Odin vyronil slzu lebo vedel že ho práve chce zabiť Ničiteľ tak možno zrušil to čo povedal aj keď to vo filme nebolo zmienene…. Odin poslal Thora do vyhnanstva a aj keď thor prišiel ku kladivu tak ho nemohol zdvihnúť nikto nemohol lebo nikto nebol hoden…. Thor si uvedomil svoje zle skutky a stal a bol znovu hoden tak sa mu kladivo vratilo do ruky lebo bol cely rozbity a keď sa vrátilo kladivo tak zdvihol ruku a sa postavil..

  2. Vysvetlenie je úplne jednoduché a siaha do prvého filmu Thora. Odin začaroval kladivo. Kto bude hodný pozdvihnúť kladivo získa aj Thorovu moc… Thor vedel že to platilo aj po tom ako ho sám získal späť, lebo o tom rozprával v Age of Ultron. Keď ponúkal ostatným aby skúsili Mjolnir zdvihnúť.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -