Filmy

Captain America dokázal v Avengers: Endgame niečo, čo nedokázal ani Thor

Film Avengers: Endgame mal hneď niekoľko nejasností a dier v príbehu, ktoré nedokážu vysvetliť ani samotní režiséri a scenáristi. Jednou takou je napríklad cestovanie v čase, ktoré fungovalo na veľmi zvláštnych princípoch a jednoducho nad ním musíme mávnuť rukou. Ďalšia “chyba” vo filme sa týka Captaina Americu a scenárista Christopher Markus to opäť zahrabal pod koberec.

Určite sa zhodneme na tom, že Captain zohrával vo filme veľmi dôležitú úlohu, vrátane finálneho súboja s Thanosom. Neuveriteľne epický moment nastal vtedy, keď Captain zodvihol kladivo Mjolnir a zachránil svojho kamaráta a kolegu Thora pred takmer istou smrťou. Kde teda nastal ten spomínaný problém?

Captain America

Zdroj: twitter.com

Čo dokázal Captain America v Avengers: Endgame?

Captain America totižto poprel pravidlá mocného kladiva Mjolnir, ktoré sú v Marvel Cinematic Universe ustanovené. Narážame tým na film Thor: Ragnarok, v ktorom sme sa dozvedeli, že kladivo nikdy nebolo zdrojom bleskov. Thor si tento fakt najprv musel uvedomiť a potom začal zasielať blesky aj bez použitia kladiva.

Táto sila a schopnosť bola vždy v ňom – ako je teda možné, že Captain America privolal blesky za pomoci Mjolniru? K tejto situácii sa vyjadril samotný scenárista Christopher Markus, ktorý priznal, že vďaka tej scéne musel zmeniť pravidlá.

“V istom bode sa určite konala debata, pretože presne v Ragnaroku bolo ustanovené, že Thor dokáže privolať blesky bez kladiva. Myslím si, že Odin dokonca povedal, ‘Nikdy to nebolo kladivom.’ A Cap aj napriek tomu privolal blesky s kladivom. Dostaneš sa k tým veciam a hovoríš si, ‘Je to moc úžasné na to, aby sme to neurobili! Porozprávame sa o tom neskôr.‘”

vizuálne efekty filmu Avengers: Endgame

Zdroj: digitaltrends.com

Je jasné, že pri pozeraní filmu si to takmer nikto hneď neuvedomil. Túto debatu rozpútali až skalní fanúšikovia Marvelu, ktorí sú túto chybičku všimli. Markus to teda opäť uhral do bezpečia a vysvetlil, že scéna bola až príliš epická na to, aby sa vo filme neukázala. A my s jeho názorom plne súhlasíme.

Všimli ste si vôbec tejto maličkosti? Vadila vám vo filme? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: movieweb.com

About author

Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  FilmyOdporúčame

  Prinášame vám rebríček tých najlepších MCU filmov. Je medzi nimi váš obľúbenec?

  Filmy

  Ryan Reynolds po filme Detektív Pikachu v ďalšej hernej adaptácii. O ktorú sa jedná?

  Filmy

  Filmy Matrix 4 a nový Batman môžu byť kvôli koronavírusu odložené. Máme sa báť?

  Filmy

  Hororový DC spin-off The Trench preskúma najhlbšie časti z podmorského sveta Atlantídy

  3 komentáre

  Pridaj komentár