FilmyOdporúčameVýber šéfredaktora

3 spôsoby, akými sa Captain America môže vrátiť do MCU! Uvidíme ho ešte?

Captain America v MCU – 3 spôsoby, ako sa môže vrátiť!

Ešte pred premiérou filmu Avengers: Endgame nás Marvel poriadne šokoval. Dozvedeli sme sa, že táto tímovka neukončí tretiu fázu MCU, ale táto úloha padne až na nadchádzajúceho Spider-Mana. Báli sme preto, že Endgame nebude taký šokujúci, ako sme dúfali. Obavy však boli zbytočné. Aj napriek tomu, že oficiálne neuzatvoril tretiu fázu, priniesol veľa zmien. Jednou z nich bol emotívny odchod Stevea Rogersa, pričom dnes sa pozrieme na to, či Captain America v MCU ešte má miesto! Akými spôsobmi sa môže vrátiť?

Ako Avengers: Endgame navždy zmenil Marvel Cinematic Universe?

koniec filmu avengers: endgame

Zdroj: duniagames.co.id, metro.co.uk

Návrat z minulosti

Avengers: Endgame dokázal, že z cestovania časom sa stala dôležitá časť MCU. Rozbiehajúce sa reality a alternatívne svety, ktoré vďaka tomu prídu, boli naznačené aj v traileri na najnovšiu marvelovku. Je teda možné, že keď raz budú hrdinovia potrebovať schopného bojovníka a hlavne vodcu, vrátia sa do minulosti a od Peggy si “požičajú” Stevea Rogersa.

Koniec nám povedal, že Cap si užil spokojný obyčajný život, ktorý mu poradil Tony Stark. Ako ho ale poznáme, keby naozaj bolo treba, určite by sa jeho minulé ja nechalo presvedčiť, aby sa vrátil. Otázne ostáva už len to, či sa Ant-Manovi podarí zistiť, ako Hank Pym vyrábal svoje častice. Tie sú totižto potrebné na cestovanie v čase, čo je pekná scenáristická poistka, ktorá zabraňuje tomu, aby sa z MCU stal time-travel-chaos.

Captain America

Zdroj: appocalypse.co

Mentor nového Capa

Ak sa Steve vráti, najpravdepodobnejší dôvod jeho návratu bude nový Captain America. Ako vieme, zostarnutý Steve sa so svojimi priateľmi znova stretol v roku 2023, kedy Falconovi venoval svoj štít. Tým za z neho efektívne stal nový Cap, čo fanúšikovia komiksov očakávali už niekoľko rokov.

Je možné, že Sam Wilson bude mať so svojou novou rolou problémy – predsa len, byť ten, kto po legendárnom Steveovi Rogersovi drží štít, musí byť veľké bremeno. Navyše je Falcon len obyčajný človek, nemá teda nadľudskú silu a výdrž ako bývalý Cap. Osobne si teda myslím, že tvorcovia v budúcnosti Sama pretransformujú na omnoho dôležitejšiu postavu (doteraz bol len vedľajším charakterom), ktorá bude vodcovský typ.

Falcon

Zdroj: screenrant.com

Predpokladá sa, že na Samovu premenu z Falcona na nového Captaina Americu sa zameria pripravovaný seriál Falcon & the Winter Soldier, ktorý budeme sledovať na Disney+. Samozrejme, budú v ňom vystupovať herci Anthony Mackie a Sebastian Stan. Bolo by však úžasné, keby sa aspoň na chvíľu vrátil aj Chris Evans v úlohe starého Stevea Rogersa, ktorý by Samovi pomáhal a učil ho byť dobrým vodcom.

Cameo

Ako všetci vieme, Steve Rogers by v súčasnom stave nikdy nemohol existovať bez Chrisa Evansa. Herec z tejto postavy spravil jeden z najpopulárnejších charakterov naprieč populárnou kultúrou, pričom Captaina Americu stvárnil už v 9 filmoch. Strata tejto postavy zanechá v MCU veľkú prázdnotu, ktorú by mohlo zmierniť občasné cameo. Aká je teda šanca, že Chris Evans sa na pár dní ešte ukáže na pľaci budúcej marvelovky?

chris evans captain america; Zdroj: superherohype.com

Zdroj: superherohype.com

Všetko nasvedčuje tomu, že herec s Marvelom definitívne skončil. Už dlho vraví, že sa teraz chce zamerať na úplne iné úlohy, či dokonca sa vrátiť k režírovaniu. Žiadna budúca zmluva na nejakú hlavnú úlohu teda neexistuje, ani existovať nebude. Stále je tu však možnosť, že sa vráti len na chvíľu, čo by nám, úprimne, úplne stačilo. Navyše by to bol skvelý spôsob, ako divákov presvedčiť, že sa majú tešiť na nadchádzajúci film.

Mohlo by vás zaujímať: Ako vyzerá plán MCU na ďalších 5 rokov?

režiséri avengers: endgame gay v mcu

Zdroj: money.com

Čo myslíte, bude Captain America v MCU ešte dôležitým hráčom, alebo ho už naozaj nikdy neuvidíme? Vaše predpovede nám napíšte do komentárov! 

Zdroj: screenrant.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyTrailery

  Legendárny prvý Pokémon film príde na Netflix v novom 3D prevedení

  FilmyOdporúčame

  Aké Spider-Man filmy sa nikdy nenatočili? V pozícii režiséra mohol byť aj James Cameron

  FilmyOdporúčame

  Pozrite si najšokujúcejšiu scénu z filmu Joker v nádhernej 4K kvalite

  Filmy

  Seriál Obi-Wan Kenobi prinesie späť k životu milovanú aj nenávidenú postavu zo Star Wars

  Pridaj komentár