Captain Marvel: Čo mali znamenať potitulkové scény a čo nám film vraví o budúcnosti MCU?

Nenechajte si ujsť

Režisér filmu Avengers: Endgame sa vyjadril na margo Wolverina v MCU. Kedy ho uvidíme?

Mutanti v Marvel Cinematic Universe už čoskoro? Príchod členov tímov X-Men a Fantastická štvorka do filmového sveta Marvel Cinematic Universe je témou, ktorá zužuje fanúšikov...

Táto herečka preberie štafetu Black Widow po Scarlett Johansson. Akú má budúcnosť v MCU?

Film Black Widow až v novembri Celosvetové uzatvorenie kín spôsobilo, že sme už viac ako rok nevideli nový film zo sveta Marvel Cinematic Universe. Slovenská...

Sezóna Formuly 1 odštartovala aj v hernom podaní od Codemasters | F1 2020 RECENZIA

F1 2020 RECENZIA F1 2020 RECENZIA - Vo vzduchu je cítiť spálená guma, vreskot motorov sa ozýva spoza cieľovej roviny a naši favoriti si idú...

Neuveriteľná história reklám v Transformers filmoch. Product placement každé dve minúty?

Product placement vo filmoch So slovným spojením product placement sa na dennom poriadku stretávame vo sfére filmov, seriálov, videohier, či hudby. Doslovný preklad znie "umiestnenie...
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Nová Marvelovka už pár dní lieta v našich kinách a my k nej samozrejme okrem našej recenzie máme ešte čo povedať. Captain Marvel nás v mnohých ohľadoch prekvapila, avšak len v tom najpríjemnejšom zmysle. Vo filme sme sa dozvedeli mnoho zaujímavých vecí a to nie len o hrdinke samotnej, ale aj o jej prepojení v celom MCU. V tomto článku si teda pôjdeme rozobrať niektoré z nich, vrátane potitulkových scén. Ak ste film ešte nevideli, odporúčame vám zatvoriť tento článok a vrátiť sa k nemu neskôr, keďže obsahuje SPOILERY.

Captain Marvel inšpirovala vznik Avengers

Na úplnom konci filmu teda vidíme Nicka Furyho ako plánuje hľadať viac superhrdinov na obranu Zeme. Rozhodne sa teda založiť iniciatívu Avengers. Inšpiráciu na toto meno si však zobral z prezývky, ktorú Captain Marvel dostala v armáde. Carol sa tak stala rovno dvojitou inšpiráciou na vznik Avengerov (prvou je samozrejme jej stretnutie s Furym).

Ide však o obzvlášť krásny moment, keďže prezident Marvelu, Kevin Feige nás už dávno pripravuje na to, že Captain Marvel bude v nasledujúcich rokoch novou líderkou Avengers. Túto pozíciu tak dostane naozaj zaslúžene, keďže tím bude viesť človek, ktorý môže za ich vznik.

captain marvel
Zdroj: worldwoz.com

Schopnosti Captain Marvel

Captain Marvel teda podobne ako ostatní hrdinovia, získala svoje schopnosti v nehode. Zaujímavé však je, v akej. Mohol za to výbuch s energiou Tesseractu. Ako už vieme, v Tesseracte sa ukrýval jeden z kameňov nekonečna, ktorého moc tak do seba extrahovala. Aj preto by teda mala byť Captain Marvel jednou z najsilnejších postáv v MCU.

Navyše je takto spojená s Thanosovou rukavicou, čím sa stáva jedinou, ktorá by ho mohla potenciálne poraziť. Koniec filmu nám ukázal, že Marvelovej nerobí problém zničiť celú armádu vesmírnych lodí bez toho, aby sa čo i len trochu zadýchala. Veríme teda, že práve v nasledujúcom MCU filme, Avengers: Endgame nám ešte len predvedie celú svoju silu.

Brie Larson
Zdroj: hdqwalls.com

Skrullov sme nevideli naposledy

Film Captain Marvel nám konečne predstavil intergalaktickú vojnu, ktorá sa v komiksoch vlečie naozaj dlhé roky. Reč je samozrejme o rase Kree, ktorá bojuje proti Skrullom. Film však urobil nečakanú vec a urobil práve zo Skrullov tých dobrých. Na konci sme teda videli, ako im Captain Marvel išla pomôcť hľadať nový domov, čím sa na dlhé roky stratila z obzoru Zeme.

Síce nečakáme, že by sa táto téma otvorila v Avengers: Endgame, vzhľadom na to, akí sú Skrullovia v komiksoch veľkí a ako dobre fungovali v tomto filme, veríme, že sa ešte na plátna kín vrátia. Práve ich vojna s rasou Kree sa dokonca môže stať novou veľkou témou nadchádzajúcej štvrtej fázy MCU.

captain marvel
Zdroj: inverse.com

Stretnutie Captain Marvel s Avengers

Jedna z najlepších scén sa však pochopiteľne objavila na samom konci, respektíve po samom konci. V prvej potitulkovej scéne sme videli Kapitána Ameriku, Black Widow, Brucea Bannera a Jamesa Rhodeyho, ako na základni Avengers sledujú počet umierajúcich ľudí na celom svete. Steve Rogers má ešte svoju bradu z predošlého filmu, takže môžeme konštatovať, že sa jedná o scénu zo začiatku filmu Endgame.

Okrem sledovania počtu úmrtí však sledujú aj pager Nicka Furyho a snažia sa lokalizovať signál z druhej strany. O pár sekúnd na to vedľa nich stojí Captain Marvel, v novšom kostýme a dlhšími vlasmi. Stihne nám povedať len jednu vetu a to: Kde je Fury? Tvorcovia nám teda týmto potvrdili, že Captain Marvel bude vo filme od samotného začiatku filmu.

trailer na avengers: endgame rozbor
Zdroj: tvandmovienews.com

Navyše možno prezradili, že postava, o ktorej sa vraví ako o vymazanej v Super Bowl traileri, je pravdepodobne Captain Marvel. Samozrejme, nemusí to tak vôbec byť. Bohužiaľ, z tejto scénky zatiaľ nevieme, či už Carol pozná Thanosa a jeho slávne lusknutie. Je ale skvelé vidieť, že Avengers sa so svojou údajne novou líderkou stretnú práve takto.

Tesseract v rukách S.H.I.E.L.D.u

Druhá potitulková scéna nám už len ukazuje Goosea, ako vyvrhne Tesseract na stôl Nicka Furyho. Teraz teda vieme, ako sa dostal do rúk S.H.I.E.L.D.u. Tu príbeh samozrejme pokračuje prvým Avengers filmom. Zaujímavé však je, akú veľkú úlohu Tesseract stále v tejto sérii zohráva. Je dokonca viac ako možné, že sa s ním stretneme aj vo filme Avengers: Endgame, keďže údajne sa bude cestovať v čase do udalostí prvého filmu.

loki tesseract
Zdroj: dailydot.com

Čo čakať ďalej?

Vo filme sa neskôr nachádzalo mnoho ďalších zmien z komiksovej verzie. Napríklad Mar-Vell bol v komikse chlap, do ktorého sa Carol raz aj zaľúbila. Dnešné komiksy dokonca zmenili aj celý origin Carol. Incident s nehodou vysvetlili tak, že len naštartovali schopnosti Captain Marvel, ktorej mama bola Kree bojovníčka, od ktorej Carol len zdedila gény.

Tieto zmeny však už s budúcnosťou Captain Marvel v MCU nemajú nič a môžu slúžiť len ako referencie. Očividne chce MCU napísať nový príbeh s Carol Danvers, podobne ako to urobili s ich ostatnými hrdinami. Jej príbeh teda bude pokračovať už o mesiac vo filme Avengers: Endgame.

Captain Marvel trailer
Zdroj: wegotthiscovered.com

Čo hovoríte na Captain Marvel? Ktoré veci prepojené s Marvel Cinematic Universe vás prekvapili/zaujali najviac? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

4 komentáre

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Pokračovanie romantického filmu The Kissing Booth prichádza s trailerom. Ako sa bude vyvíjať vzťah medzi Elle a Noahom?

Netflix nezaháľal ani počas koronakrízy a prináša nám pokračovanie obľúbeného romantického filmu. Film The Kissing Booth 2 dostal nový trailer, v ktorom sa dozvedáme,...

Pokračovanie kórejského zombie hororu Vlak do Pusanu dostalo oficiálny dátum vydania

Dátum vydania filmu Peninsula Pokračovanie úspešného kórejského zombie hororu Vlak do Pusanu (2016) spoznalo svoj dátum vydania. Film Peninsula (ofic. názov Train to Busan Presents:...

Vývoj ženských postáv v hrách. Od princezien a sex symbolov k dnešným nezávislým hrdinkám

Vývoj ženských postáv v hrách Hranie hier na konzolách a počítačoch už dávno nie je len mužská zábava. So začiatkom nového storočia sa počet žien...

Svet rozprávok sa začne v puberte rozpadať | Zabudnutý princ RECENZIA

Zabudnutý princ RECENZIA Zabudnutý princ RECENZIA - Francúzsky oscarový režisér Michel Hazanavicius nám prichádza spríjemniť leto s magickou rodinnou komédiou. Jeho najnovší film nesie názov Zabudnutý...

Uvidíme postavu Storm z X-Menov vo filme Black Panther 2? Táto herečka by si ju totižto rada zahrala

Postava Storm vo filme Black Panther 2 Nie je tomu tak dávno, čo boli X-Meni opäť odkúpení a navrátení do domovského Marvelu. Napriek tomu však...