Najlepšia umelkyňa roka? Kontroverzná Cardi B vedie v 2019 Billboard Music Awards!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Na odovzdávaní cien Billboard Music Awards sa hodnotí viacero faktorov. Podobne ako tomu je pri ostatných prestížnych gala večeroch, ľudia aj v tomto prípade kritizujú fakt, že prednosť nedostáva kvalita, ale popularita. Na druhú stranu však je pravda, že práve množstvo ľudí, ktorí danú hudbu počúvajú, určuje jej úspech. A práve v tomto znamení sa niesli aj 2019 Billboard Music Awards! Ktorá umelkyňa im v tomto roku vládne?

Zdroj: health.com; Photo by: John Parra/Telemundo/NBCU Photo Bank via Getty Images

2019 Billboard Music Awards

Po minuloročnej výhre v kategórii Najlepšia ženská raperka si v niekoho očiach kontroverzná Cardi B vybojovala až 21 nominácií na tohtoročných Billboard Music Awards. Či už ju osobne počúvate alebo nie, jej úspech v hudobnom priemysle sa poprieť nedá. A práve toto množstvo nominácií ju pevne ustanovilo ako jednu z najžhavejších hudobníkov súčasnosti.

S 21 nomináciami takmer prekonala rekord, ktorý v roku 2017 ustanovili Drake a The Chainsmokers. Tým Billboard Music Awards udelil až 22 nominácií. Tento rok však vedie Cardi B, pričom hneď za ňou sú Post Malone a Drake, ktorí si zhrabli 17 nominácií. Travis Scott si zabojuje až o 12 cien, zatiaľ čo zosnulý raper, kontroverzný delikvent XXXTentacion bol poctený 10 nomináciami.

drake
Zdroj: variety.com

Medzi nominovaných patria aj Lady Gaga a Bradley Cooper, ktorí si zabojujú vo viacerých kategóriách vďaka filmu Zrodila sa hviezda. Tých možno neminie cena za výkon v hudobných rebríčkoch, cena za najlepší soundtrack či cena za najlepšie predávaný song „Shallow.“ Gaga má mimo tohto dua aj vlastnú nomináciu na cenu pre najlepšie predávajúceho umelca.

Kompletný zoznam nominovaných nájdete na tomto odkaze.

skladba z filmu Zrodila sa hviezda
Zdroj: continental-film.sk

Čo vravíte na čerstvo zverejnené nominácie na 2019 Billboard Music Awards? Má podľa vás zmysel hodnotiť hudbu nielen podľa kvality, ale aj podľa popularity? Vaše názory na tieto prestížne ocenenia nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: billboard.com, variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -