Neuveriteľné! Slováci budú na novom filme spolupracovať s hereckou hviezdou zo seriálu Hra o Tróny!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Hviezda seriálu Hra o Tróny sa pridáva k slovenskej produkcii!

O našich filmoch sa síce za hranicami vôbec nerozpráva, no niekedy sa aj taký malý štát aký sme my, môže v niečom presadiť. Ako napríklad ukradnúť si do projektu Hollywoodsku hviezdu. Presne to sa totižto momentálne podarilo produkcii filmu Sklenená Izba (The Glass Room). Rovnomenná knižná novela Simona Nowera naozaj dostáva filmovú adaptáciu, a to práve s tvárou známej herečky zo seriálu Hra o Tróny!

Vravíme tu o jedinečnej Melisandre, herečke Carice van Houten. Táto holandská kráska sa počnúc dneškom oficiálne pripája ako hlavná postava do vyššie zmieného projektu. Po jej boku sa dokonca postaví švédska herečka Hanna Alström, ktorú ste mohli vidieť vo filmoch populárnej špionskéj série Kingsman. Z česko-slovenských hercov v snímke uvidíme Karla Rodena a Alexandru Borbély. Kedy sa filmu dočkáme?

Holandská herečka Carice van Houten sa pripája k projektu Sklenená Izba
Holandská herečka Carice van Houten sa pripája k projektu Sklenená Izba; Zdroj: jan-magazine.nl

Podľa všetkého je oficiálna premiéra naplánovaná na september 2019, takže nás od projektu čaká ešte dlhá cesta. Odhadovaný rozpočet sa pohyuje okolo troch miliónov, čo je na našu produkciu celkom slušné. Medzi komprodukčnými spoločnosťami sa objavila napríklad aj Televízia JOJ a Česká Televízia. Čo od toho čakať a ako to dopadne, to je momentálne asi zbytočné rozoberať. Bude však veľmi zaujímavé vidieť herečku Carice van Houten v takomto filme. Milovníci československej histórie si snímku určite užijú, keďže príbeh sa zamerá na vilu Tugendhat, v ktorej napríklad Václav Klaus a Vladimír Mečiar podísali zmluvu o rozdelení Česko-Slovenska. My sme teda veľmi zvedaví, čo sa z adaptácie nakoniec vyvinie. Každopádne, určite sa je na čo tešiť, keďže kniha bola v roku 2009 vymenovaná medzi najlepšími.

Tešíte sa na adaptáciu knihy Sklenená Izba? Čo vravíte na obsadenie Carice van Houten do hlavnej role? Napíšte nám do komentárov.

ZDROJPravda

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -