Carrie Fisher sa oficiálne vracia ako Leia do Epizódy IX spolu s Lukom a Landom! Ako je to možné?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Masívna správa od štúdia Lucasfilm odhaľuje novinky z pripravovanej Epizódy IX!

Je to oficiálne. Hlavná Star Wars stránka dnes do sveta vypustila plno informácií ohľadom ich pripravovaného veľkofilmu – Star Wars: Epizóda IX prostredníctvom novej správy. To, čo sa v roku 2015 ohlásilo ako oficiálny návrat do 40 ročnej ságy, nám v dnešnom dni ohlasuje svoj koniec. Štúdio Lucasfilm totižto práve dnes zverejnilo zoznam hercov a štábu pre Epizódu IX, v ktorom oficiálne potvrdzuje, že skutočne pôjde o úplne poslednú epizódu v Skywalkerovej ságe, ktorá je tu s nami vyše 40 rokov!

Vystavené plagáty všetkých troch Star Wars trilógií na tohtoročnom Comic-Cone!
Vystavené plagáty všetkých troch Star Wars trilógií na tohtoročnom Comic-Cone!; Zdroj: screenrant.com

Hlavné obsadenie

Natáčanie začne 1. augusta a udeje sa tak v Pinewood Studios v Londýne. O scenár sa postaral Chris Terrio (Argo) spolu s otcom novej trilógie, J.J. Abramsom, ktorý je potvrdeným režisérom filmu. Do hlavného obsadenia poslednej Skywalkerovej epizódy teda počnúc dneškom oficiálne patria: Daisy Ridley, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Joonas Suotamo a Billie Lourd.

K nim sa pridajú ešte nováčikovia Naomi Ackie, Richard E. Grant a Keri Russell spolu s veteránmi Markom Hamillom, Anthony Danielsonom a Billy Dee Williamsom, ktorý si zopakuje rolu Landa Calrissiana. Čerešničkou na torte je však meno Carrie Fisher, ktorá sa oficiálne znova ukáže ako Leia Organa. Ak sa pýtate, ako je to možné, štúdio Lucasfilm ohľadom jej obsadenia rovno vydalo oficiálne prehlásenie, v ktorom tvrdia, že použijú doteraz nezverejnené zábery s Leiou, ktoré boli natočené pre film Star Wars: The Force Awakens.

Leia sa vráti pomocou nepoužitých scén z filmu Star Wars: The Force Awakens
Leia sa vráti pomocou nepoužitých scén z filmu Star Wars: The Force Awakens; Zdroj: geektyrant.com

„Zúfalo sme milovali Carrie Fisher. Hľadanie skutočne uspokojujúceho finále Skywalkerovej ságy nás bez nej úplne odradzovalo. Nikdy sme ju nechceli preobsadiť ani vytvoriť pomocou CGI. Vďaka podpore a požehnaniu zo strany jej dcéry Billie, sme však našli spôsob ako si uctiť odkaz Carrie a rolu Lei v Epizóde IX prostredníctvom nevidených záberov, ktoré sme spolu natáčali počas Epizódy VII.“ – J.J. Abrams

star wars lando calrisian
Billy Dee Williams sa vracia ako Lando Calrissian; Zdroj: marvelll.fr

Štáb

Ďalej sa oficiálne potvrdzuje návrat majstra skladateľa Johna Williamsa, ktorý doteraz skladal hudbu do každej Star Wars epizódy od roku 1977.

O produkciu filmu Star Wars: Epizóda IX sa postará Kathleen Kennedy, J.J. Abrams a Michelle Rejwan. Výkonnými producentmi sa stali Callum Greene a Jason McGatlin. Do štábu následne patrí: Dan Mindel (kamera), Rick Carter a Kevin Jenkins (co-produkčný dizajn), Michael Kaplan (kostýmy), Neal Scanlan (efekty pre tvory a droidov), Maryann Brandon a Stefan Grube (strih), Roger Guyett (efekty), Tommy Gormley (asistent réžie) a Victoria Mahoney (druhá asistentka réžie).

Film príde do kín v decembri 2019.

Zdroj: starwars.com

Čo vravíte na nové oficiálne novinky o filme Star Wars: Epizóda IX? Ste radi, že sa vracajú herci Carrie Fisher, Mark Hamill a Billy Dee Williams? Ste spokojní s celkovým obsadením a štábom za kamerou? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

4 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -