Poznáme časový odstup filmu Star Wars: Epizóda IX! Čo to značí o príbehu?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Časový odstup filmu Star Wars: Epizóda IX

Síce je to neuveriteľné, no ten veľký návrat Hviezdnych vojen, z ktorého sme v roku 2015 doslova šaleli, sa už takto o rok skončí. Samozrejme, značka Star Wars tu ostane a bude naďalej produkovať mnoho ďalších príbehov. Ani jeden však už nebude patriť do hlavnej Skywalkerovej série, ktorú dnes poznáme ako Star Wars ságu. Príbeh troch generácií Skywalkerovcov sa totiž uzavrie s epizódou číslo IX a nám ostáva necelý rok na špekulácie, ako by sa mohol tento 40 ročný príbeh skončiť.

Všetky karty sú vyložené na stole a osudy nových hrdinov sú vo hviezdach. Obráti sa Kylo Ren na svetlú stranu? Založí Rey nový rád Jediov? Dokáže sa Odboj po masívnej prehre v poslednom filme znova postaviť na nohy? Nuž, naša prvá nápoveda sa práve objavila na sociálnych sieťach, keďže herec John Boyega (Finn) oficiálne potvrdil, aký časový rozdiel bude medzi epizódou VIII a IX.

Star Wars: Epizóda IX bude posledným filmom v Skywalkerovej sérii!
Zdroj: starwars.wikia.com; libguides.spsd.org; starwars.wikia.com

Podľa všetkého pôjde o jeden rok, takže bude nepochybne zaujímavé sledovať, ako sa za ten čas naši hrdinovia posunuli. Ročný posun bude zatiaľ v novej trilógii najväčší, keďže časový rozdiel medzi epizódami VII a VIII nebol prakticky žiaden. Tam išlo o nadviazanie na veľký cliffhanger, ktorý sme videli na konci filmu Sila sa prebúdza.

Epizódu IX má teda pevne v rukách tvorca novej trilógie, J.J. Abrams. Ten nám zatiaľ sľúbil len to, že nový film prepojí všetkých deväť epizód dohromady. O scenár sa tentokrát postaral zasa on, avšak spolu s Chrisom Terriom, ktorý má na konte filmy ako Argo a Batman v Superman: Dawn of Justice. Film sa musel vysporiadať iba s jednou komplikáciou, ktorou bolo úmrtie predstaviteľky generálky Lei, Carrie Fisher. Lucasfilm však potvrdil, že ju vo filme uvidíme vďaka mnohým nepoužitým záberom z natáčania filmu Sila sa prebúdza. Star Wars: Epizóda IX dorazí do kín už 19. decembra 2019.

Čo hovoríte na ročný odstup filmu Star Wars: Epizóda IX? Myslíte si, že je dobre ak nepôjde o priame pokračovanie ako v prípade epizódy VIII? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: comingsoon.net

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -