POTVRDENÉ: Oscarová Cate Blanchett si zahrá vo filmovej adaptácii obľúbenej hry Borderlands

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Cate Blanchett a Eli Roth opäť spolu

Lionsgate si pre nás pripravuje filmovú adaptáciu obľúbenej hry Borderlands a svojou prítomnosťou nás poteší známa herečka. Režisérom filmu je Eli Roth (Nebezpečné pokušenie, Hostel), ktorý tak bude opäť spolupracovať s držiteľkou 7 nominácií Cien Akadémie (2 sošky) Cate Blanchett.

Duo Roth-Blanchett sme mali možnosť naposledy vidieť v roku 2018 vo filme Tajomstvo domu s hodinami. Tentokrát sa však ocitáme v úplne inom žánri a namiesto fantasy komédie nás čaká akčné dobrodružstvo zo sveta Borderlands.

Cate Blanchett Eli Roth Borderlands
Zdroj: polygon.com

Eli Roth neskrýva z Cate Blanchett nadšenie:

„Mám veľké ŠŤASTIE, že v borderlands bude hrať úžasná cate blanchett. Mali sme neuveriteľne skvelú SPOLUPRÁCU pri filme Tajomstvo domu s hodinami a verím tomu, že neexistuje nič, čo by nedokázala. Od drámy cez komédie až po akciu, Cate dokáže zahrať na každej scéne. Spolupráca s ňou je skutočným snom každého režiséra. ŠŤASTIE, že mám opäť možnosť si to skúsiť a urobiť to ešte vo väčšej miere.“

Okrem toho poznamenal, že by veľmi rád na veľké obrazovky priniesol novú ikonickú postavu. To sú určite odvážne slová zo strany režiséra, pretože ako sme si už mohli zvyknúť, herné adaptácie nemusia vždy dopadnúť podľa predstáv.

Cate Blanchett Eli Roth Borderlands
Zdroj: imgur.com

Bude Lilith v podaní Blanchett novým komerčným úspechom?

Ak ste hrali hru, s postavou Lilith ste sa už pravdepodobne stretli. S určitosťou ju môžeme zaradiť medzi hlavných protagonistov celej hernej série a chýbať nebude ani vo filmovej adaptácii. Okrem iného sa vo svete Borderlands radí len medzi šesticu ženských charakterov, ktoré patria do silnej rasy sirén s neuveriteľne nadľudskými schopnosťami.

Táto postava si svoj priestor ukázať sa vo veľkom projekte zaslúži a možno to tvorcovia nakoniec dotiahnú do úspešného konca. Predsa len, Lilith je v hernom svete legendou a „ponížiť“ ju na filmovom plátne by bolo sklamaním.

Plánovaný dátum vydania filmu zatiaľ nepoznáme, no štúdio Lionsgate prezradilo, že produkcia započne neskôr tento rok. Či sa im to v momentálnej situácii podarí je otázne a tvorcom držíme palce.

Prinesie nám režisér Eli Roth a herečka Cate Blanchett takú filmovú adaptáciu, ktorá by dokázala uspieť? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: comingsoon.net

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -