Vyzývavá Catherine sa chce celá odhaliť ešte tento rok

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Erotický príbeh o zvláštnych vzťahoch 

Catherine je paradoxne príbehom muža menom Vincent Brooks, ktorý sa nachádza na pomedzí vzťahu medzi dvomi ženami. Jedna z nich sa volá Catherine a druhá pre zmenu Katherine. Hlavný protagonista si tak úplne nevie vybrať ani jednu z „diverzných“ žien a preto sa ocitá v sieti bizarných situácií.

Prvou a nemenej podstatnou časťou hry je sociálna interakcia s priateľmi a dvomi možnými známosťami. Tá prebieha prostredníctvom početných dialógov a cutscén, ktoré majú neraz erotický podtón a sú zámerne vyzývavé. Nemyslite si však, že by autori zo štúdia Atlus (JRPG séria Persona) chceli povrchne zaujať nahotou, ktorou sa neraz pýši východná tvorba.

Vývojári pracujú s touto tematikou pomerne opatrne a hoci ich titulu nechýba nádych sexuality, využívajú ho k rôznym komickým kreáciám. Tým sa snažím naznačiť, že takéto časti nepôsobia vyrušujúco, dokonca ani zámerne prehnane a nežiadane explicitne.

Catherine chce ukázať celé svoje telo 

Druhou zložkou hry sú logické pasáže, ktoré boli v dobových recenziách nemenej chválené. Odohrávajú sa v bizarnom snovom svete, kde máte šplhať. Naháňajú vás pritom čudesné prízraky, prípadne máte na šplh len obmedzený čas. Veža sa skladá z rôznych kociek, pričom tie treba prekonávať a dostať sa na vrchol.

Japonskí vývojári pochopiteľne začínajú zľahka, ale neskôr pridávajú smrtiace ostne a snažia sa vás pomýliť drobnejšími prekážkami, ktoré musíte v rýchlosti pokoriť. Takéto šplhanie je preto poriadne rýchle a trénuje vás vo svižnom premýšľaní a neustálom postupe. Hoci je tento koncept značne jednoduchý, Atlus ho dokázalo doviesť k neočakávanej kvalite a preto pôsobí vyzývavo a miestami adekvátne náročne.

Navyše tvorí výbornú súhru so spomínanými adventúrnymi pasážami, kde sa rozhodujete a komunikujete s kamarátmi. Najmä preto bude patriť Catherine k tým extravagantnejším projektom vo vašej hernej knižnici, ktorá ale nepôsobí ako nefunkčný experiment, nakoľko hranie drží pokope.

Katherine
Zdroj: dualshockers.com

Kedy možno očakávať nové vydanie štipľavej Catherine? 

Asi ste už prišli na to, že Catherine sa zasa raz pozrie na novú platformu. A v prípade, že ste si to mysleli, vaše domnienky boli správne. Tentokrát sa takzvaná Full Body edícia (pridáva nové funkcie a postavy) pozrie na hybridnú konzolu Nintendo Switch. Dočkať by sa jej hráči mali už 7. júla 2020.

Tam sa pokúsi netradičnou kombináciou diametrálne odlišných hrateľností zaujať hráčske publikum a vzhľadom na povahu tejto platformy jej možno predpovedať úspech. O kvalitách totiž nie je pochýb, nakoľko si erotický príbeh získal priemerné metascore o hodnote 80%. Podobné tvrdenie vám musí jasne naznačiť, že nejde o jednu z mnohých brakových záležitostí podobného rázu.

Počuli ste už o tejto netradičnej adventúre? A hlavne, čo si myslíte o podobnej kombinácii herných žánrov, vyzývavých scén a sociálneho simulátora? Pokojne sa podeľte o svoje názory prostredníctvom komentárovej sekcie. 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -