POTVRDENÉ: Po vydaní Cyberpunk 2077 sa štúdio vráti do sveta Zaklínača na nové konzoly

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

17. september 2020 je ten dátum, ktorý majú zaznačený v kalendároch takmer všetci fanúšikovia hier. Skoro po dekáde od originálneho oznámenia totiž konečne vychádza hra Cyberpunk 2077, ktorá je tento rok oprávnene tou najočakávanejšou. Pôvodne sme sa jej mali dočkať už 16. apríla, no pred nejakým časom bola na ďalších pár mesiacov odložená.

Nám to samozrejme vôbec neprekáža, keďže sa podobného odkladu dočkala aj hra Zaklínač 3: Divoký Hon, aktuálne najnovší titul poľského vývojárskeho štúdia CD Projekt. Tretí Zaklínač vyšiel v roku 2015 a dodnes sa považuje za vôbec najlepšiu hru v histórii herného priemyslu. So seriálom The Witcher na Netflixe dokonca dostala druhý dych.

hra the witcher 4
Zdroj: escapistmagazine.com

Zaklínač sa dočká ďalšej časti série

Štúdio CD Projekt už niekoľkokrát prehlásilo, že sa plánuje držať svetov Zaklínač a Cyberpunk. Tieto dve značky a série budú aj naďalej rozširovať, pričom sa pravdepodobne skôr či neskôr dočkáme aj multiplayer verzie Cyberpunku. Najnovšie sa ohľadom ich plánov do budúcna v rozhovore s Eurogamer Poland vyjadril riaditeľ spoločnosti Adam Kiciński.

Ten potvrdil, že sa ihneď po vydaní hry Cyberpunk 2077 vrátia k franšíze Zaklínač, čo znamená ešte tento rok. Podľa jeho slov majú už „relatívne jasný koncept“ vymyslený a dodal, že táto nová hra nebude priamym pokračovaním hry Zaklínač 3: Divoký Hon. Fanúšikovia teda určite nemajú očakávať názov titulu na štýl Zaklínač 4.

Zdroj: kinguin.net

Poslednou novou informáciou je fakt, že sa ich aktuálne plány na najbližšie roky nehýbu nikam mimo svetov Zaklínača a Cyberpunku, takže tretie univerzum zatiaľ určite nemajú v pláne. Táto pripravovaná hra už bude samozrejme vyvíjaná na novú generáciu konzol PlayStation 5 a Xbox Series X. Zaujímavé je, že o verzii hry Cyberpunk 2077 na next-gen konzoly zatiaľ nepadlo ani slovo aj napriek tomu, že budú vychádzať možno iba mesiac po nej.

Štúdio CD Projekt je aktuálne druhým najúspešnejším herným vývojárom v Európe s hodnotou cez 8 miliárd dolárov. Na prvom mieste sa stále nachádza Ubisoft s 9,52 miliardami, ktorý pochádza z Fracúzska.

Tešíte sa na novú hru zo sveta Zaklínača? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -