Budú ho predávať aj na Slovensku. Futuristický notebook vás odrovná špeciálnou vychytávkou

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.
- Advertis

Futuristický ohybný notebook bude dostupný aj na Slovensku

Spoločnosť Lenovo oznámila dostupnosť notebooku ThinkPad X1 Fold. Záujemcovia sa potešia, bude sa totiž dať kúpiť aj na Slovensku. Budú si však musieť pripraviť poriadny balík peňazí, keďže cena notebooku štartuje na sume 4 979 eur vrátane DPH. Čím je špeciálny a prečo má tak astronomickú cenovku?

ThinkPad X1 Fold sľubuje plný výkon počítača s veľkým 16,3-palcovým displejom. Zároveň je nesmierne prispôsobivý, keďže disponuje unikátnym ohybným zobrazovacím panelom. Inými slovami, ide o prvý ohybný notebook na svete – jeho obrazovka súvislo pokrýva celý interiér tela a dá sa ľubovoľne sklopiť, otvoriť alebo úplne zatvoriť.

Notebook, ktorý bol prvýkrát predstavený v septembri 2022, prešiel komplexným procesom testovania reálnymi užívateľmi, ktorého výsledkom je niekoľko postupných vylepšení. Zmien sa napríklad dočkali niektoré zvukové a obrazové funkcie, došlo k nastaveniu hladšieho prepínania režimov a vylepšeniu použiteľnosti tlačidla TrackPoint.

Výrobca tiež vykonal drobné kozmetické vylepšenia za účelom vyššej odolnosti. Viac informácií o procese testovania a vylepšeniach nájdete na oficiálnom blogu.

Okrem 16,3-palcového OLED displeja s rozlíšením 2560×2024 notebook ponúka 32GB LPDDR5 RAM s viac ako 1TB SSD úložiskom. Notebook poháňa procesor Intel a beží na desktopovej verzii Windows 11. Používatelia sa tak nemusia báť, že ich hardvér bude brzdený odľahčenou alebo tabletovou verziou operačného systému.

Notebook je tiež vybavený konektivitou Wi-Fi 6E a aj voliteľným 5G pripojením.

ThinkPad X1 Fold bude na Slovensku dostupný od decembra 2023 na webe Lenovo a u vybraných predajcov s cenou od 4 979 eur.

Pridaj komentár

Mohlo by sa ti páčiť