Cena a dostupnosť Samsung Galaxy Ring: Bude podporovať iné Android telefóny a iPhony?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Aké telefóny bude podporovať Samsung Galaxy Ring

Samsung už nejaký ten čas pracuje na svojom smart prsteni Galaxy Ring. Vchod juhokórejského giganta do tohto nového segmentu je veľmi očakávaný a technologická komunita verí, že spoločnosť tým poriadne rozvíri vody. Bude Samsung Galaxy Ring lepší ako aktuálny kráľ smart prsteňov Oura Ring? To zatiaľ netušíme. Opäť sme však o niečo bližšie k vydaniu alternatívy od Samsungu a ďalšie novinky nás neminuli.

Po novom sme sa dozvedeli, aké zariadenia bude Galaxy Ring podporovať – a nie každého táto informácia nadchne. Ako informoval portál 9to5Google, Samsung chystá podporu aj pre iné Android telefóny ako tie z vlastnej výroby. To znamená, že či už vlastníte Pixel od Googlu, Xiaomi, Motorolu alebo inú značku s Androidom, budete môcť naplno využívať Samsung Galaxy Ring.

Očakávame, že priebeh použitia nebude až tak hladký ako v rámci ekosystému Galaxy, na meranie tých najzákladnejších funkcií to však určite bude stačiť. Okrem toho ho môžete stále používať popri Galaxy Watch, vďaka čomu bude Samsung vedieť ešte presnejšie určiť zdravotné dáta a meranie pohybu.

samsung galaxy ring foto
Zdroj: REWIND.sk, Samsung

Zdá sa však, že majitelia iPhonu nebudú mať príležitosť používať Samsung Galaxy Ring. Hon Pak, vedúci segmentu pre meranie zdravotných informácii v Samsungu povedal, že pri smart prsteni si predstavujú natoľko silný ťahač, že niektorých používateľov to presvedčí prejsť ku Samsungu. O podpore pre Apple zariadenia nič nepovedal:

„V konečnom dôsledku dúfame, že naše zariadenia sú takého kalibru, že ľudí presvedčia prejsť k nám.“

Na čo bude slúžiť smart prsteň

Podľa patentu je Samsung Galaxy Ring „určený pokryť kategórie nositeľných smart zariadení v prevedení smart prsteňa pre sledovanie, meranie, monitorovanie a nahrávanie zdravotných, fitnes a spánkových údajov.“

Samozrejme, nebude disponovať žiadnym displejom, respektíve ovládacími prvkami natoľko komplexnými, aby umožnil napríklad odpisovanie na správy a čítanie notifikácií. Smart hodinky teda zatiaľ nenahradí. Avšak určite pôjde o skvelú alternatívu oproti fitnes náramkom, ktoré slúžia len na sledovanie zdravotných údajov. Životnosť batérie na jedno nabitie by malo byť zhruba 7 dní.

Prsteň bude veľmi ľahký s hmotnosťou okolo 3 gramov. Ponúkne konkávny dizajn a používatelia si pri kúpe budú môcť vybrať z minimálne troch farieb: čierny, strieborný a zlatý. S výberom správnej veľkosti pre drvivú väčšinu ľudí nebude žiaden problém, zaujímavosťou však je, že čím väčšie máte prsty, tým väčšiu kapacitu bude mať batéria vášho prsteňa. Senzory nebudú veľkosťou nijak ovplyvnené.

Dátum vydania

Aj keď sme pôvodne tipovali dátum vydania Samsung Galaxy Ring v krajných prípadoch až na začiatok roka 2025, realita je priaznivejšia. Spoločnosť počas veľtrhu MWC v Barcelone potvrdila, že prsteň bude na trhu dostupný počas tohto roka. Nové odhady hovoria o oficiálnom predstavení na letnom evente Unpacked v druhej polovici júla 2024. Predaj by mal byť spustený onedlho nato.

Cena Samsung Galaxy Ring

Aby bol Samsung schopný dobyť tento nový trh, budú musieť Galaxy Ring naceniť tak, aby bol zaujímavou alternatívou oproti konkurencii a aby taktiež nebol tak drahý, že zákazníci radšej zvolia smart hodinky.

Cena smart prsteňa od Samsungu sa odhaduje niekde okolo sumy 300 eur, podobne ako hlavný konkurent Oura Ring 3. Oura navyše vyžaduje mesačné predplatné, aby mal používateľ prístup ku všetkým funkciám. Zatiaľ nie sú známe žiadne informácie, ktoré by napovedali, že podobným smerom sa vydá aj Samsung. Bez predplatného je však možné, že Samsung si bude účtovať viac v prvotnej transakcii, pri kúpe samotnej, cena by sa tak mohla zvýšiť na zhruba 350 až 400 eur.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -