Cena Disney+ zverejnená! Koľko peňazí si od nás vypýtajú za sledovanie Marvel seriálov?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Každá jedna veľká spoločnosť musí mať v dnešnej dobe vlastnú streamovaciu službu. Všetci chcú vytvárať platformy, na ktoré môžu uverejňovať licencovaný aj vlastný obsah, čo je pochopiteľné. Napríklad taký Netflix ostatným dokázal, že v tomto biznise sa dá bohovsky zarobiť čisto len na zopár kvalitných filmoch a seriáloch. Nebol by to ale spravodlivý trh, keby neprišla poriadna konkurencia – ďalšie spoločnosti a ich vlastné služby s predplatným (Amazon, HBO, Hulu, Apple, PlayStation…). Úplne najväčšie veci však sľubuje Disney. Akú cenu zaplatíme za ich platformu?

cena disney+
Zdroj: comicbook.com

Cena Disney+ – Čo za ňu dostaneme?

Čo teda Disney vysiela do boja s ďalšími veľkými menami? Nuž, s výhodou vlastníctva licencií na najväčšie fenomény pop-kultúry súčasnosti otvárajú dvere všelijakým možnostiam. Tými najviac vzrušujúcimi sú však seriály zo svetov Star Wars a Marvel.

O jeden zo Star Wars seriálov sa postará režisér Jon Favreau (Iron Man) a ponesie názov The Mandalorian. Ten bude zasadený do času medzi Star Wars Epizódami VI a VII, uvidíme teda, čo sa s galaxiou stalo po výhre rebelov a ako znova získal moc The First Order. Druhý seriál by mal byť veľmi temným príbehom, ktorý sa zameria na postavu Cassiana Andora (Diego Luna). S ním sa teda opäť vrátime do časov pred Epizódou IV.

Prvá fotka z prvého hraného Star Wars seriálu, The Mandalorian
Zdroj: starwars.com

Z Marvelu na streamovaciu službu dorazí zasa Loki (Tom Hiddleston), ktorého seriál bude naozaj unikátny. Okrem neho svoj vlastný seriál dostanú aj Vision a Scarlet Witch (Paul Bettany a Elizabeth Olsen), pričom príbeh napíše scenárista Jac Schaeffer, ktorý sa postaral o film Captain Marvel. Vo vývoji je aj seriál o Falconovi a Buckym (Anthony Mackie a Sebastian Stan). Najnovšie bol oznámený aj vlastný príbeh pre Clinta Bartona (Jeremy Renner), ktorý by mal byť začiatočným bodom toho, že alter ego Hawkeye prevezme niekto iný.

Zdroj: startfilm.ru

Dátum spustenia služby a mesačné poplatky

„Náš plán zo strany spoločnosti Disney je uviesť cenu, ktorá bude výrazne pod Netflixom. To z časti odrazí aj fakt, že budeme mať omnoho menej obsahu,“ povedal výkonný riaditeľ spoločnosti Disney Bob Iger. To teraz s odstupom vyzerá ako celkom reálne prehlásenie, keďže Disney+ bude mesačne stáť 6,99 amerických dolárov. Druhou možnosťou predplatného bude každoročne účtovaných 69,99 dolárov, čo v prepočte vyjde na necelých 6 dolárov mesačne.

Disney+ touto sumou naozaj poriadne prekonáva Netflix. Ako však povedal Bob Iger, dôvod je v tom, že Disney zo začiatku nebude ponúkať tak veľa obsahu ako ich konkurencia. Pokiaľ to znamená, že sa miesto toho zamerajú na kvalitu jednotlivých seriálov a filmov, môžeme byť radi. Oficiálne spustenie streamovacej služby príde už 12. novembra tohto roka, no zatiaľ bude dostupná len v USA. Je teda otázne, kedy sa Disney+ dostane aj k nám a akú cenu dajú Slovákom.

Bob Iger
Zdroj: awfulannoucing.com

Čo vravíte na streamovaciu služby Disney+? Radí sa podľa vás medzi tie zaujímavejšie, alebo vás netrápi aj napriek zdanlivo nízkej cene a zaujímavému obsahu? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: theverge.com, cnet.com, engadget.com, tomsguide.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -