Tak toto si nekúpime. Apple dal nabíjačke MagSafe Duo poriadne mastnú cenovku

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Rozmanité príslušenstvo k iPhone 12

Spoločnosť Apple nám počas októbrovej prezentácie predstavila novú radu ich telefónov iPhone 12. Okrem iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max bola predstavená aj hŕstka príslušenstva, ktorá spolupracuje s vynoveným magnetickým systémom MagSafe. Medzi nimi napríklad kompaktná nabíjačka MagSafe Duo alebo kožené púzdro.

Táto dvojica produktov sa však spolu s iPhone 12 a iPhone 12 Pro nedostala do predaja. Odhalený nebol ani plánovaný dátum vydania či ich cena. To sa mení spolu s oficiálnym zaradením produktov na stránku apple.com, ktorá potvrdila ich mastnú cenovku. Dátum ich uvedenia do predaja stále nie je známy, dozvedeli sme sa len, že prídu „už čoskoro“.

MagSafe Duo
Zdroj: mobilesyrup.com

Ešte späť v roku 2017 Apple predstavil ich bezdrôtovú nabíjačku AirPower, ktorá sa dodnes nestala skutočnosťou. Malo sa jednať o nabíjaciu Qi podložku s cievkami po celej veľkosti nabíjačky. To znamená, že by mohla nabíjať váš iPhone, Apple Watch a slúchadlá AirPods súčasne a bez ohľadu na to, kde dané zariadenie položíte.

Bohužiaľ, tento koncept sa nikdy nepretavil v skutočnosť. Jeho pomyselným nástupcom je skladací MagSafe Duo Charger, ktorý má miesto na nabíjanie iPhonu (alebo AirPods) a Apple Watch zároveň. Naozaj kompaktný pomocník na cestovanie, ktorý nás dokáže zbaviť zbytočných káblov. No jej cenovka vás určite nemilo prekvapí.

MagSafe Duo
Zdroj: macrumors.com

Cena nabíjačky MagSafe Duo

Americká stránka uvádza cenu 129 amerických dolárov, čo je v prepočte okolo 108 euro. Avšak český server Letem světem Applem uviedol, že na lokálnom trhu sa má predávať za 3990 českých korún, teda 150 eur. A to je za spojenie bezdrôtovej MagSafe nabíjačky a Apple Watch nabíjačky kúskom plastu pomerne dosť.

Nemilo prekvapilo aj kožené púzdro, ktoré na tom s cenou nie je o nič lepšie. To príde na tuzemský trh s cenovkou 3790 českých korún, v prepočte okolo 142 eur. No po uvedení do predaja samostatných koliesok k Macu Pro za 849 eur nás už neprekvapí asi nič…

Odradila vás cena nabíjačky MagSafe Duo od kúpy, alebo si za praktický produkt hodláte zaplatiť? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: apple.com, letemsvetemapplem.eu

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -