v

Cena Netflixu sa opäť mení! Koľko zaplatíme za nový ‘Ultra’ balíček a aké ďalšie zmeny nás čakajú?

nová cena netflixu
REKLAMA
REKLAMA

Streamovacie služby sú budúcnosť sledovania filmov a seriálov. Aj preto niet divu, že počet ľudí, ktorí ich využívajú, neustále rastie. A to naozaj rýchlym tempom. V tejto dobe sa navyše zdá, že takmer každá veľká firma si chce založiť vlastnú streamovaciu službu. Predsa len, kto by nechcel investorom predkladať tak dobré štatistiky a tržby, ako samotný Netflix.

REKLAMA
REKLAMA

Práve Netflix je kráľom streamovacích služieb a momentálne sa zdá, že mu nič nestojí v ceste. Prečo je však medzi ľuďmi tak veľmi populárny? Áno, je pravda, že práve táto spoločnosť bola jedny z prvých, ktoré sa týmto smerom vydali. Zároveň ale nemôžeme zabúdať na stále väčšie množstvo originálneho obsahu, ktorým Netflix láka zákazníkov na svoju platformu. Len za tento rok plánuj spoločnosť na vlastné filmy a seriály minúť cez 10 miliárd amerických dolárov, čo je z firemného hľadiska veľká, ale dlhodobo múdra investícia.

Cena Netflixu rastie pomaly, ale isto

Ak ste kráľom danej sféry trhu a od desiatok miliónov ľudí vám každý mesiac prichádzajú poplatky za vaše platené služby, aký je váš ďalší krok? Začnete testovať limity trhu a predovšetkým limity svojich zákazníkov. To isté v tomto čase robí Netflix, ktorý v priebehu posledných dvoch rokov niekoľkokrát zvýšil cenu. A dnes je deň, kedy spoločnosť opäť skúša našu trpezlivosť.

koniec netflixu kevin spacey
Zdroj: bestserial.it

Na internete sa objavili správy o tom, že Netflix predstaví mierne pozmenený systém predplatného. Najväčšou novinkou je nový balíček s názvom ‘Ultra’, ktorý cieli na tých najnáročenjších konzumentov obsahu. Zaplatíme za neho až 16,99 EUR mesačne, pričom nám ponúkne 4K kvalitu obrazu, podporu pre HDR video, HD zvuk a sledovanie až na štyroch zariadeniach súčasne.

Balíček ‘Premium’ si zaobstaráme za 14,99 EUR mesačne a zrejme bez zmeny nám aj naďalej ponúkne 4K kvalitu obrazu. Po novom však ubudne možnosť sledovania HDR videa a sledovanie sa obmedzí na dve zariadenia.

Predplatné ‘Standard’ nás vyjde na 9,99/10,99 EUR mesačne. Bez zmeny ponúkne sledovanie Full HD obrazu na dvoch zariadeniach. ‘Base’ balíček disponuje najnižším poplatkom, len 7,99 EUR mesačne. Neponúka však HD obraz a je obmedzený na streamovanie na jednom zariadení.

nová cena netflixu
Zo zahraničia sa k nám dostal tento obrázok nových cien; Zdroj: macerkopf.de

Majte na pamäti, že zmeny ešte nie sú finálne. Netflix momentálne testuje spôsoby, akými možno predstaví nový ‘Ultra’ balíček. Pravdepodobne však bude systém poplatkov zmenený tak, ako to vidíte vyššie. Taktiež môžeme predpokladať, že ceny budú rozdielne aj v jednotlivých krajinách. Napríklad v takom Taliansku bude ‘Ultra’ balíček stáť až 19,99 EUR mesačne, zatiaľ čo v Nemecku bude ešte viac znevýhodnený ‘Standard’ balíček. Časom teda uvidíme, ako to ovplyvní systém poplatkov u nás na Slovenku.

Čo vravíte na malé zmeny v poplatkoch? Budete ich tolerovať, alebo si myslíte, že ide o ďalší pokus Netflixu zo zákazníkov vyšťaviť viac peňazí? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

REKLAMA
REKLAMA

Čo si o článku myslíte?

Napísal Andrej Cvik

Študent, milovník filmov, hudby, umenia, vedy, histórie, budúcnosti a prekvapivo aj človek.

Niet dňa, kedy by som sa nudil a rozhodol sa s tým niečo nevykonať.

"Life is too short to spend it complaining about how short it is."

Roky v redakciíQuiz Maker

One Ping

  1. Pingback:

Pridaj komentár