Masívny únik informácií odhalil dátum vydania a prívetivú cenu PlayStation 5

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 22 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Dátum vydania a cena PlayStation 5 odhalené

Na fórach 4chan sa objavili uniknuté informácie o pripravovanej konzoly od Sony. Cena PlayStation 5 bude viac než prívetivá a zdá sa, že môžeme rovno predpokladať, že po všetkých stránkach prekoná nové Xboxy od Microsoftu. Predobjednávky by podľa všetkého mali začať po 5. februári, kedy Sony chystá demo pre zahraničné médiá. Bližšie odhalený bol aj dátum vydania, o čom informoval aj portál BGR.

Zatiaľ naložený druhý mesiac roku 2020 by mal odhaliť nový Samsung Galaxy S20 a skladací Galaxy Z Flip počas konferencie Galaxy UNPACKED (11. februára), pričom neskôr sa bude konať mobilný a technologický event MWC (24. – 27. februára). Teraz sa k očakávaným novinkám pridáva herná konzola PlayStation 5, o ktorej by sme sa takmer všetko mali dozvedieť začiatkom tohto mesiaca.

Už teraz toho však vieme vcelku dosť. Počas konferencie CES 2020 nám Sony odhalilo logo PlayStation 5. Okrem toho japonská spoločnosť Sony potvrdila očakávané funkcie, medzi ktoré patrí 3D zvuk, adaptívne triggery s haptickou odozvou, ultrarýchle SSD, hardvérový raytracing a Ultra HD Blu-ray mechanika. Dozvedeli sme sa tiež vtedy, že oficiálne konzola vyjde niekedy v období Vianoc 2020, no teraz vieme viac.

PlayStation 5
Zdroj: theverge.com

Veľké novinky

Nový únik odhaľuje viacero informácií, ktoré vás určite zaujmú. Anonymný zdroj potvrdzuje spätnú kompatibilitu s hrami na PS4. Užívatelia si podľa neho budú môcť jednoducho transferovať stiahnuté hry (ako aj uložené herné dáta) do PS5.

Okrem spätnej kompatibility s PS4 je reč aj o tom, že nová konzola bude podporovať hry zo všetkých predchádzajúcich platforiem, teda z PS1, PS2, PS3 a vyššie spomenutého PS4. O tejto funkcii by sme sa mali viac dozvedieť na E3, ktorá sa koná 9. – 11. júna.

Konzola PlayStation 5 údajne vyjde v októbri 2020 s očakávanou cenovkou „$499 USD / £449 UK / €449 EUR / ¥54,999 JP.“ Aj keď vieme, že Sony chystá aj Pro model, tento rok sa do obchodov dostane len jediný variant konzoly 5. generácie.

Na rad, samozrejme, prišlo aj porovnanie s konkurenciou. Tou hlavnou je Microsoft a ich pripravované Xboxy. PlayStation 5 bude mať podľa leakera rovnaký výkon ako Xbox Series X. Ten by však podľa všetkého mal byť o 100 amerických dolárov drahší. Reč je aj o lacnejšej verzii Xboxu, ktorá bude stáť o 100 amerických dolárov menej ako PS5. Tá by mala mať grafický výkon 4 teraflopy, zatiaľ čo nové PlayStation bude mať 10 teraflopov.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Leaker ešte dodal, že Sony sa novou konzolou chystá ešte viac zamerať na PlayStation Now. Služba vám dovoľuje dostať sa k hrám za pravidelný mesačný poplatok, alebo jednoducho hrať svoje zakúpené tituly. Každý zákazník by mal pri kúpe PS5 dostať PS Now na 3 mesiace zadarmo.

Zdroj: bgr.com, 4chan.org, techtastic.nl

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -