Hry novej generácie na konzoly PlayStation 5 a Xbox Series X budú o niečo drahšie. Koľko za ne zaplatíme?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Konzoly novej generácie PS5 a Xbox Series X sa čoskoro dostanú na trh a s ich príchodom očakávajte aj vyššie ceny niektorých hier. Prvou AAA hrou, ktorá zvýši sumu, je NBA 2K21 a po novom za ňu zaplatíme 70 eur.

Za AAA hry považujeme také herné tituly, na ktorých pracuje veľký vývojársky tím (viac ako 100 osôb) s vysokým rozpočtom (priemerná výška rozpočtu je 25 miliónov eur) v období približne 18 mesiacov.

PlayStation 5 Xbox Series X
Zdroj: tomsguide.com

Budú ceny hier na PS5 a Xbox Series X stúpať pri väčšine vývojárov?

Tento týždeň nám spoločnosť 2K Sports oznámila nové podrobnosti o hre NBA 2K21, pričom pravdepodobne nikomu neunikla cena štandardnej edície. A podľa výskumníkov z IDG nad týmto variantom premýšľajú aj iní vydavatelia. Viac k danej téme prezradil generálny riaditeľ IDG Yoshio Osaki:

„Naposledy sa ceny softvéru pre spustenie novej generácie zvýšili v rokoch 2005 – 2006, keď Xbox 360 a PS3 stúpli z 49,99 dolárov na 59,99 dolárov. No dokonca aj s nárastom na 69,99 dolárov pre hry budúcej generácie predstavuje zvýšenie cien od roku 2005 do roku 2020 nárast iba o 17 %.“

Osaki ďalej vysvetľuje, že cena vstupu v iných konkurenčných odvetviach sa v priebehu rokov značne zvýšila, ale nie pri videohrách. Ako príklad uviedol ceny vstupeniek do kina a Netflix, avšak zabudol poznamenať, že hry majú mnoho ďalších spôsobov, ako speňažiť hráčov – kúpou DLC alebo mikrotransakcie.

ZHRNUTIE: Všetky trailery na PlayStation 5 hry, ktoré nám Sony odhalilo
Zdroj: hollywoodreporter.com, theglobalherald.com

Cenovka 70 eur nebude pri všetkých hrách

Aj keď sa zdá, že ceny hier na PS5 a Xbox Series X sa zvýšia pri veľkom počte vývojárov, takýto scenár je nepravdepodobný. Všetko závisí od rozhodnutia spoločností, ale cenovka 70 eur by sa nemala stať minimálnou predajnou sumou. Nárast sa očakáva hlavne pri najväčších herných projektoch.

„IDG spolupracuje so všetkými hlavnými vydavateľmi hier. Naše kontroly naznačujú, že ostatní vydavatelia tiež skúmajú zvyšovanie cien hier na konzolách novej generácie pri určitých franšízach,“ dodal Osaki

Kto sa teda pridá do partie k NBA 2K21 je zatiaľ otázne, ale všetko by sme sa mali dozvedieť už v blízkej budúcnosti. Príchod konzol PlayStation 5 a Xbox Series X je označený ako „holiday 2020„, čo v našej reči znamená október december. Do tej doby sa určite dozvieme ešte veľa zaujímavých informácií, takže inak neodchádzajte.

Čo hovoríte na ceny hier, ktoré by sa mali s príchodom konzol PS5 a Xbox Series X zvýšiť? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -