OFFOstatnéVýber šéfredaktora

Máš poruke 2 500 eur? Kúp si originálny grafitový blok z černobyľského jadrového reaktoru!

Je nám jasné, že seriál Chernobyl je momentálne horúca téma, ale toto už začína byť priveľa… Samozrejme, robím si srandu, pretože sám som veľkým fanúšikom tejto 5-dielnej minisérie od HBO. Príde mi ale zábavné, ako sa naprieč celým internetom sformoval trend ohľadom tejto havárie z roku 1986. A to všetko kvôli seriálu. No a pokiaľ vám to nestačilo, teraz sú černobyľský jadrový reaktor a jeho časti na predaj, ak teda máte nazvyš zopár tisíc eur.

Chernobyl

Zdroj: geektyrant.com

Černobyľský jadrový reaktor a jeho časti na eBay?

Na populárnom internetovom trhovisku eBay sa objavil inzerát na predaj grafitového bloku, určeného pre jadrový reaktor RBMK-1000. Nie, nepozastavujte sa, veď je to úplne obyčajná vec, ktorá sa dá kúpiť na každom e-shope…

Položku na eBay zavesil predajca menom zone_zero, ktorý nás popisom uistil, že “nie je nový, nebol použitý v aktívnej zóne reaktoru a nie je rádioaktívny.” Podľa všetkého ešte pred rozhodnutím predať tento kúsok overil, že naozaj nie je škodlivý. Pokiaľ teda potrebujete 12,5 kilogramový kus grafitu do vitrínky, klikajte sem.

Černobyľský jadrový reaktor

Zdroj: ebay.com

To však nie je všetko, čo tento predajca poskytuje vo svojom internetovom obchode. Ako si môžete pozrieť tu, v ponuke má rôzne ďalšie predmety zo sovietskeho Ruska. Nebudeme si však klamať – grafitový blok z reaktoru typu RBMK-1000 je určite najzaujímavejší kúsok. Počítajúc s veľkou popularitou seriálu Chernobyl, vôbec by som sa nedivil, keby si ho nejaký finančne stabilnejší zberateľ kúpil.

zaujímavé fakty o Chernobyle

Zdroj: themoviedb.org

Obzvlášť vo svete filmov a seriálov nie je až tak nepredstaviteľné, že niekto za určitú rekvizitu zaplatí aj státisíce amerických dolárov. Mať však doma tento kúsok nie je vzrušujúce len vďaka seriálu Chernobyl, ale aj samotnej havárii jadrového reaktoru. Len si predstavte, že si naňho pri gauči vyložíte nohy a budete popri tom pozerať nové seriály.

Čo na to vravíte? Keby ste tú sumu mali len tak nazvyš, kúpili by ste si do zbierky takýto zaujímavý kúsok histórie? Napíšte nám do komentárov!

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  OFF

  Inšpirujte sa Ant-Manom počas karantény. Čo robil v domácom väzení?

  OFF

  28. Medzinárodný filmový festival ART FILM FEST Košice presúva dátum aktuálneho ročníka

  OFF

  Olympiáda 2020 v Tokiu je kvôli koronavírusu odložená. Kedy sa jej fanúšikovia dočkajú?

  OFF

  Karanténa a COVID-19 - Ako sa doma zabaviť? Tipy na rôzne aktivity, ktorými môžete zabiť čas

  Pridaj komentár