REKLAMA

Spoločnosť 20th Century Fox nám priniesla ďalší trailer na akčný thriller Červená volavka (Red Sparrow). V hlavnej úlohe filmu si zahrá oscarová víťazka Jennifer Lawrence. Tá stvárni mladú Dominiku Egorovu, ktorá sa neskôr stane “volavkou”. V traileri nahliadneme do jej minulosti a čiastočne zistíme, prečo sa ňou stala. Snímka by sa mala dostať do našich kín začiatkom marca, presnejšie 1. marca 2018.

Jennifer Lawrence v novom akčnom thrilleri Červená volavka

Dominika Egorova je mnohými osobnosťami. Oddaná dcéra, ktorá je ochotná spraviť všetko pre ochranu svojej matky. Prima balerína, ktorej zúrivosť ju dohnala k absolútnym limitom jej tela a mysle. Stáva sa majstrom zvodného a manipulačného boja.

REKLAMA

Červená volavka
Zdroj: newrains.com

Keď utrpí zranenie, ktoré je aj koncom jej kariéry, Dominika a jej matka čelia bezútešnej a neistej budúcnosti. Vďaka manipulácii sa stala najnovšou kandidátkou na Sparrow School (Škola Volaviek). Jedná sa o tajnú špionážnu službu, ktorá trénuje vynikajúcich mladých ľudí, ako je ona, aby používali svoje telá a myseľ ako zbrane. Po ukončení zvráteného a sadistického výcviku sa stáva najnebezpečnejšou zbraňou, ktorú program kedy vôbec vytvoril. Neskôr sa Dominika sa spojí s americkým agentom CIA. Ten sa ju sa snaží presvedčiť, že je jedinou osobou, ktorej môže dôverovať.

V snímke sa objavia aj hviezdy ako Joel Edgerton, ktorý si zahrá postavu Nathaniela NashaMatthias Schoenaerts (Egorov) alebo Charlotte Rampling (Riaditeľka Sparrow School). Objaví sa aj Mary-Louise Parker, ktorej rola zatiaľ nie je známa. Avšak ukáže sa aj charizmatický Jeremy Irons, ktorý si nedávno zahral v Justice League. Ten by mal stvárniť Korchnoia.

Nakrúcanie na Slovensku? Prečo nie.

Zaujímavosťou je, že natáčalo sa aj na Slovensku. Točilo sa totižto pri starých domoch v Petržalke. Kto vie prečo. Avšak, rozruch spôsobil štáb aj na Trnavskom mýte, v Dome odborov Istropolis. Dotvorili tam interiér tak, aby vyzeral ako za socializmu.

Červená volavka
Zdroj: cas.sk

Film bude režírovať Francis Lawrence, ktorý režíroval aj predchádzajúce finálne tri filmy z hviezdnej ságy Hry o život (Hry o život). Použije scenár Justina Haythea (Núdzový východ), ktorý je napísaný na základe knihy od Jasona Matthewsa. O produkciu sa postará produkčná spoločnosť Chernin Entertainment (Vojna o planétu opíc) v spolupráci so Steveom Zaillianom (Schindlerov zoznam) a Garrettom Baschom (Life Itself), ktorí majú na starosti výkonnú produkciu.

Tešíte sa na výkon talentovanej Jennifer Lawrence? Podarilo sa Vám ju alebo niekoho z obsadenia stretnúť počas nakrúcania v Bratislave? Určite nám napíšte do komentárov!