Filmy

Film Červená volavka dostal hodnotenie R! Máme sa tešiť na nahú Jennifer Lawrence a krvavé scény?

Červená volavka si zaslúžila známy R-rating

Keď utrpí zranenie, ktoré je aj koncom jej kariéry, Dominika (Jennifer Lawrence) a jej matka čelia bezútešnej a neistej budúcnosti. Vďaka manipulácii sa stáva najnovšou kandidátkou na Sparrow School (Škola Volaviek). Jedná sa o tajnú špionážnu službu, ktorá trénuje vynikajúcich mladých ľudí, ako je ona, aby používali svoje telá a myseľ ako zbrane. Po ukončení zvráteného a sadistického výcviku sa stáva najnebezpečnejšou zbraňou, ktorú program kedy vôbec vytvoril. Neskôr sa Dominika spojí s americkým agentom CIA. Ten sa ju sa snaží presvedčiť, že je jedinou osobou, ktorej môže dôverovať.

červená volavka

zdroj: gq.com

Po odhalení tohto pútavého príbehu, ktorý vychádza z knižnej predlohy, sa mnohí diváci zľakli, že predstava nebezpečnej siete špiónov bude vo filme zjemnená. Vďaka oficiálne potvrdenému hodnoteniu R si však môžeme vydýchnuť, pretože film nebude musieť nič ukrývať. Administratíva udelila Červenej volavke známy R-rating na základe silného násilia, mučenia, sexuálneho obsahu, nevhodnej reči a nahoty. Potvrdil sa nám tým sľub Francisa Lawrencea, ktorý sa postaral o to, aby pripravovaný film nezapadol do hodnotenia PG-13. Režisér sa ohľadom toho ešte zopár mesiacov dozadu vyjadril takto:

“Určite sa jedná o R-ko. Keď som prečítal knihu a svoju ponuku som prezentoval štúdiu, už som vedel, že ide o stopercentné R-ko. Nikto sa nezľakol, nikomu nevychladli nohy a všetci naň mierili až od začiatku. Ide o film s naozaj silným hodnotením R.”

V snímke sa objavia aj hviezdy ako Joel Edgerton, ktorý si zahrá postavu Nathaniela Nasha, Matthias Schoenaerts (Egorov) alebo Charlotte Rampling (Riaditeľka Sparrow School). Objaví sa v nej aj Mary-Louise Parker, ktorej rola zatiaľ nie je známa. V obsadení však spoznáme aj charizmatického herca Jeremyho Ironsa, ktorý si nedávno zahral v Justice League. Ten by mal stvárniť Korchnoia.

Sľubne vyzerajúceho filmu s potvrdeným hodnotením R sa dočkáme už 1. marca. Čo myslíte, bude jedna zo scén s nahotou zahŕňať aj titulnú Jennifer Lawrence? Nech už to dopadne akokoľvek, je jasné, že sa môžeme tešiť na skvelo akčnú a násilnú snímku.

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyOdporúčame

  Štúdio Warner Bros. odhalilo dátumy vydania filmov Matrix 4 a The Flash

  Filmy

  Film Šťastný nový rok ovládol kiná, je aktuálnou jednotkou návštevnosti

  FilmyVýber šéfredaktora

  Chystá Disney novú Planétu opíc? Režisér šokoval fanúšikov týmto prehlásením

  FilmyOdporúčameTrailery

  Krásna Gal Gadot sa vracia v prvom traileri na film Wonder Woman 1984

  Pridaj komentár