Film Červená volavka dostal hodnotenie R! Máme sa tešiť na nahú Jennifer Lawrence a krvavé scény?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Červená volavka si zaslúžila známy R-rating

Keď utrpí zranenie, ktoré je aj koncom jej kariéry, Dominika (Jennifer Lawrence) a jej matka čelia bezútešnej a neistej budúcnosti. Vďaka manipulácii sa stáva najnovšou kandidátkou na Sparrow School (Škola Volaviek). Jedná sa o tajnú špionážnu službu, ktorá trénuje vynikajúcich mladých ľudí, ako je ona, aby používali svoje telá a myseľ ako zbrane. Po ukončení zvráteného a sadistického výcviku sa stáva najnebezpečnejšou zbraňou, ktorú program kedy vôbec vytvoril. Neskôr sa Dominika spojí s americkým agentom CIA. Ten sa ju sa snaží presvedčiť, že je jedinou osobou, ktorej môže dôverovať.

zdroj: gq.com

Po odhalení tohto pútavého príbehu, ktorý vychádza z knižnej predlohy, sa mnohí diváci zľakli, že predstava nebezpečnej siete špiónov bude vo filme zjemnená. Vďaka oficiálne potvrdenému hodnoteniu R si však môžeme vydýchnuť, pretože film nebude musieť nič ukrývať. Administratíva udelila Červenej volavke známy R-rating na základe silného násilia, mučenia, sexuálneho obsahu, nevhodnej reči a nahoty. Potvrdil sa nám tým sľub Francisa Lawrencea, ktorý sa postaral o to, aby pripravovaný film nezapadol do hodnotenia PG-13. Režisér sa ohľadom toho ešte zopár mesiacov dozadu vyjadril takto:

„Určite sa jedná o R-ko. Keď som prečítal knihu a svoju ponuku som prezentoval štúdiu, už som vedel, že ide o stopercentné R-ko. Nikto sa nezľakol, nikomu nevychladli nohy a všetci naň mierili až od začiatku. Ide o film s naozaj silným hodnotením R.“

V snímke sa objavia aj hviezdy ako Joel Edgerton, ktorý si zahrá postavu Nathaniela Nasha, Matthias Schoenaerts (Egorov) alebo Charlotte Rampling (Riaditeľka Sparrow School). Objaví sa v nej aj Mary-Louise Parker, ktorej rola zatiaľ nie je známa. V obsadení však spoznáme aj charizmatického herca Jeremyho Ironsa, ktorý si nedávno zahral v Justice League. Ten by mal stvárniť Korchnoia.

Sľubne vyzerajúceho filmu s potvrdeným hodnotením R sa dočkáme už 1. marca. Čo myslíte, bude jedna zo scén s nahotou zahŕňať aj titulnú Jennifer Lawrence? Nech už to dopadne akokoľvek, je jasné, že sa môžeme tešiť na skvelo akčnú a násilnú snímku.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -