Celoplošné testovanie už v socialistickom Československu? Satirické video vám ukáže ako by mohlo vtedy vyzerať

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Celonárodné testovanie pracujúcich – takto by určite nazvali súdruhovia pohlavári celoplošné testovanie, keby sa udialo už v socialistickom Československu.

Partia mladých tvorcov zakladajúcich YouTube kanál ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZIA po úspechu nášho videa KORONAVÍRUS v ČSSR, ktoré má v súčasnosti viac ako 13 tisícami videní sa rozhodla natočiť pokračovanie na tému testovania na koronavírus.

Reportáž je súčasťou fiktívnej relácie ČERVENÁ SIRÉNA a je satirou na nedávne celoplošné testovanie a úsmevným zamyslením či práve takto by to dopadlo, keby sa testovania chopil bývalý režim. Paroduje avšak aj vystupovanie súčasných politikov v médiách, berie si „na paškál“ konšpiračné teórie o čipovaní obyvateľstva a komediálnymi vstupmi ukazuje peripetie súdruhov a občanov na odbernom mieste.

Československá televízia
Zdroj: Československá televízia

Video tvorcovia vytvorili v zrýchlenej produkcii so snahou sa čo najpresnejšie podobať skutočným podmienkam, vybaveniu a rekvizitám. Cieľom nebolo zosmiešnovať súčasnú situáciu, naopak ponúknuť ľuďom humor v súčasnej depresívnej dobe a vtipne si pripomenúť to, na čom sa väčšina z nás nedávno zúčastnila.

Kto je Československá televízia?

Československá televízia je kolektív mladých ľudí, nadšencov histórie a zberateľov retro vecí a veteránov tvoriaca od roku 2020 satirické videá vo forme falošných relácií vysielajúcich na YouTube, ktoré majú vtipne pripomínať situácie odohrávajúce sa v bývalom režime na území Československa.

Zdroj: TS Československá televízia

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -