Satirické RETRO VIDEO: Mohli Vianoce dopadnúť ešte horšie u príslušníkov civilnej obrany?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 21 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

„Nie každému je dopriate zasadnúť spoločne so svojou rodinou ku štedrovečernému stolu. Naši príslušníci civilnej obrany musia vykonávať svoju službu i cez vianočné obdobie v úkryte CO. Vo vianočnom špeciáli relácie ČERVENÁ SIRÉNA sme ich navštívili s našou kamerou.„

Satirických videií nikdy nie je dosť. O tom vedia mladí tvorcovia z YouTube kanálu Československá televízia. Tí počas aktuálneho tvrdého lockdownu Slovenska prinášajú svojim divákom na pobavenie ukážku toho, ako by dopadli Vianoce u príslušníkov civilnej obrany, ktorí namiesto toho aby boli doma so svojimi rodinami, musia tráviť čas v službe, niekoľko metrov pod zemou, v protiatómovom úkryte CO na pomedzí obcí Střelná a Strelenka.

Zdobenie stromčeka, svornosť, oddanosť armáde a režimu či agitačné preslovy čítané povinne z papiera pred kamerou…všetko vtedy vyzeralo dokonale… alebo aj nie ?

„PREHLÁSENIE: Na konci reportáže boli pridané archívne zakázané trezorové cievky filmu, zobrazujúce dianie v úkryte po ukončení natáčania reportáže. Niektoré cievky s filmovým materiálom chýbajú alebo sú silno znehodnotené. Za zníženie pohodlia pri sledovaní sa Československá televízia vopred ospravedlňuje.“

Tvorcovia avšak tematiku obdobia socialistických Vianoc zobrali opäť po svojom. Druhá polovica videa ukazuje čo sa dialo, keď štátna televízia dokončila natáčanie propaganistickej reportáže. Útoky mysteriózneho imperialistu ohrozujú priebeh Štedrého večera v úkryte… na vine je vianočný šalát nakazený koronavírusom ! …alebo skôr debnička plná vodky ?

Československá televízia
Zdroj: Československá televízia

Československá televízia sa opäť vracia z predošlých videí ku tématike „Ako by to vyzeralo, keby sa koronavírus objavil už v Československu“ a „Celonárodného testovania pracujúcich“ do fiktívneho obdobia socialistického Československa, ktoré zmieta koronavírus.

Kto je Československá televízia?

Československá televízia je kolektív mladých ľudí, nadšencov histórie, zberateľov retro vecí a veteránov tvoriaca od roku 2020 satirické videá vo forme fiktívnych relácií vysielajúcich na YouTube, ktoré majú vtipne pripomínať situácie odohrávajúce sa v bývalom režime na území Československa.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -