Pozrite si desivý český horor Domovoj! Ak ste však slabá povaha, zvážte, či na to máte… Temná rozprávka sa s vami hrať nebude!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Obsah nie je vhodný pre osoby mladšie ako 18 rokov

Český horor Domovoj

Kto sa rád bojí, ten je na tom správnom mieste. Horory máme naozaj radi, avšak nemyslíme tým blockbusterové počiny, ktoré vsádzajú len na efekt jumpscare. Naozaj kvalitné desivé filmy musia mať temnú a zlovestnú atmosféru, pri ktorej nám stuhne telo z očakávania toho, čo sa môže ukrývať za rohom. Bonusové body sú za kreativitu, originalitu, a pod. Nuž, tento článok ste otvorili s očakávaním, že si pozriete desivý horor… A práve to vám prinášame! Nech sa páči, toto je Domovoj Pavela Soukupa.

Nenápadný projekt vznikol v Česku ešte minulý rok a na festivaloch vystupuje pod názvom Domovoi. Asi ste si nemohli nevšimnúť, že ide o krátkometrážny film s dĺžkou iba 9 minút. Práve v tom však spočíva čaro tohto hororu. Je naozaj obdivuhodné, čo scenárista Jakub Košťál dokázal s príbehom vyčarovať len za takto krátky čas. Nádherný vizuálny štýl sa na podobný film neskutočne hodí a vôbec mu neškodí, že je taký krátky – ba naopak. Nemá význam prezrádzať vám niečo z príbehu, jednoducho bežte a Domovoja si pozrite. Nebudete to ľutovať.

Skvelý úspech

Domovoj sa s kladnými reakciami stretol aj na prehliadke alternatívnych filmov PAFF v Pezinku. Tam ho diváci naozaj obdivovali. V jednohlasnej voľbe sa mu podarilo obdržať cenu poroty a taktiež cenu divákov festivalu PAFF. Musím uznať, že tieto ocenenia film získal naozaj zaslúžene. O tom sa môžete presvedčiť na vlastné oči aj vy. Dávajte si však pozor! Temná rozprávka pôsobí naozaj nenápadne, no škriatok Domovoj sa s nezvanými nočnými návštevníkmi nebabre…

Ako sa vám páčil krátky český horor Domovoj? Máte radi podobné typy filmov? Prekvapil vás brutálny štýl, ktorým sa nenápadná temná rozprávka vydala? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -