Kto by to bol povedal, že sa jedného dňa dočkáme pokračovania klasickej komédie Cesta do Ameriky. Filmové štúdio Paramount včera túto novinku potvrdilo a chýbať vraj nebude ani návrat herca Eddie Murphyho. Pôvodný film bol vydaný v roku 1988, v ktorom si Eddie Murphy zahral postavu afrického princa. V prestrojení za normálneho človeka sa po príchode do Spojených štátov amerických snaží o jediné. Nájsť svoju životnú lásku. Film režírovaný Johnom Landisom sa v minulom storočí stal obrovským hitom a zarobil krásnych 128 miliónov dolárov.

V roku 2017 nám bolo oznámené, že štúdio Paramount sa so svojimi plánmi na pokračovanie pohlo o krok vpred. Neskôr k nám prišla informácia, že do režisérskeho kresla zasadne Jonathan Levine (Warm Bodies) a so scenárom mu pomôže Kenya Barris. Ďalšie potvrdenie o filme Cesta do Ameriky 2 prišlo v roku 2018, kedy sa film oficiálne dostal do vývoja. Štúdio to odhalilo na udalosti Paramount CinemaCon, avšak vtedy prítomnosť herca Edie Murphyho ešte oficiálne potvrdená nebola.

Kto sa objaví v režisérskom kresle filmu Cesta do Ameriky 2?

Dnes už vieme, ako uvádza webový portál Deadline, Murphy sa naozaj vráti ako princ Akkem v dlho očakávanom pokračovaní Cesta do Ameriky 2. Tak isto sa môžeme tešiť na prítomnosť scenáristu Barrisa, ktorý sa bude snažiť pokračovať v úspešných vtípkoch od pôvodných scenáristov Barryho Blausteina a Davida Sheffielda. Režisér Levina sa už v projekte nenachádza a namiesto neho sa dočkáme v režisérskom kresle Craiga Brewera.

Cesta do Ameriky 2 bude druhým filmom, na ktorom budú spoločne pracovať tvorcovia Edie Murphy a Craig Brewer. Ich prvou spoluprácou je seriál Rudy Ray Moore, ktorý si môžete pozrieť na Netflixe. Podľa tlačovej správy sa vo filme Akeem dozvie o svojom dlhodobo stratenom synovi a tak mu neostáva nič iné ako sa vrátiť naspäť do Ameriky, aby sa stretol s dedičom trónu v Zumande. Režisér sa tkatiež snaží o to, aby do pokračovania priviedol všetkých členov originálneho obsadenstva.

Princ Akkem a jeho najlepší kamarát Semmi; Zdroj: geektyrant.com

Ak sa tak stane, tešiť sa môžeme aj na Semmiho, ktorého si zahral Arsenio Hall. Bude teda zaujímavé sledovať, akým spôsobom prinesú herci svoje postavy späť k životu po vyše 30 rokoch. Svet sa totiž zmenil na nepoznanie a to si tvorcovia určite uvedomujú. Eddie Murphy je však predsa len legendou vo svojom obore a tak nám neostáva nič iné, ako len dúfať, že nás opäť čaká poriadna zábava. 

Zdroj: screenrant.com