Komédia Cesta do Ameriky sa dočká pokračovania! Vráti sa aj Eddie Murphy?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Kto by to bol povedal, že sa jedného dňa dočkáme pokračovania klasickej komédie Cesta do Ameriky. Filmové štúdio Paramount včera túto novinku potvrdilo a chýbať vraj nebude ani návrat herca Eddie Murphyho. Pôvodný film bol vydaný v roku 1988, v ktorom si Eddie Murphy zahral postavu afrického princa. V prestrojení za normálneho človeka sa po príchode do Spojených štátov amerických snaží o jediné. Nájsť svoju životnú lásku. Film režírovaný Johnom Landisom sa v minulom storočí stal obrovským hitom a zarobil krásnych 128 miliónov dolárov.

V roku 2017 nám bolo oznámené, že štúdio Paramount sa so svojimi plánmi na pokračovanie pohlo o krok vpred. Neskôr k nám prišla informácia, že do režisérskeho kresla zasadne Jonathan Levine (Warm Bodies) a so scenárom mu pomôže Kenya Barris. Ďalšie potvrdenie o filme Cesta do Ameriky 2 prišlo v roku 2018, kedy sa film oficiálne dostal do vývoja. Štúdio to odhalilo na udalosti Paramount CinemaCon, avšak vtedy prítomnosť herca Edie Murphyho ešte oficiálne potvrdená nebola.

Kto sa objaví v režisérskom kresle filmu Cesta do Ameriky 2?

Dnes už vieme, ako uvádza webový portál Deadline, Murphy sa naozaj vráti ako princ Akkem v dlho očakávanom pokračovaní Cesta do Ameriky 2. Tak isto sa môžeme tešiť na prítomnosť scenáristu Barrisa, ktorý sa bude snažiť pokračovať v úspešných vtípkoch od pôvodných scenáristov Barryho Blausteina a Davida Sheffielda. Režisér Levina sa už v projekte nenachádza a namiesto neho sa dočkáme v režisérskom kresle Craiga Brewera.

Cesta do Ameriky 2 bude druhým filmom, na ktorom budú spoločne pracovať tvorcovia Edie Murphy a Craig Brewer. Ich prvou spoluprácou je seriál Rudy Ray Moore, ktorý si môžete pozrieť na Netflixe. Podľa tlačovej správy sa vo filme Akeem dozvie o svojom dlhodobo stratenom synovi a tak mu neostáva nič iné ako sa vrátiť naspäť do Ameriky, aby sa stretol s dedičom trónu v Zumande. Režisér sa tkatiež snaží o to, aby do pokračovania priviedol všetkých členov originálneho obsadenstva.

Princ Akkem a jeho najlepší kamarát Semmi; Zdroj: geektyrant.com

Ak sa tak stane, tešiť sa môžeme aj na Semmiho, ktorého si zahral Arsenio Hall. Bude teda zaujímavé sledovať, akým spôsobom prinesú herci svoje postavy späť k životu po vyše 30 rokoch. Svet sa totiž zmenil na nepoznanie a to si tvorcovia určite uvedomujú. Eddie Murphy je však predsa len legendou vo svojom obore a tak nám neostáva nič iné, ako len dúfať, že nás opäť čaká poriadna zábava. 

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -