Režisér Chad Stahelski o John Wick: Chapter 2, na treťom dieli sa už pracuje!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Prvý John Wick bol skvelým prekvapením. Úspešný akčný thriller nasleduje príbeh bývalého nájomného zabijaka, ktorý krvavým besnením mstí svojho psa. Psa, ktorý pre neho znamenal viac, ako iba domáce zviera. Film skutočne exceluje v akčných scénach, ktoré boli všetky koordinované úžasnými kaskadérmi. Druhý diel, čiže John Wick: Chapter 2 začína iba pár dní po konci jednotky. V traileri vidíme Wicka, ktorý má namierené do Ríma na „stretnutie“ s ďalšími zlými ľuďmi. Režisér Chad Stahelski je presvedčený, že Chapter 2 splní nároky a bude zaslúženým pokračovaním prvého filmu.

Trailer na John Wick: Chapter 2 si pozrite tu:
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=nMqETeQrgqU]

Režisér Chad Stahelski nám odhaľuje jeho pohľady na John Wick: Chapter 2

Chad Stahelski nám v rozhovore s portálom Collider odkrýva, ako zvládal úlohu tvorenia ďalšej časti a v čom bude pokračovanie rozdielne od prvého dielu. Povedal, že sa zameral na dobré časti filmu a na nich budoval a tvoril niečo nové, podobne ako filmy Votrelec.

Na otázku, či je kvôli pokračovaniu nervózny v skratke odpovedal nie. Aj keď mu veľa ľudí vravelo, že pokračovaním si film nezachová originalitu, Stahelski ostáva optimistom. Určite si uvedomuje, že konkurovať sám sebe druhým dielom a snažiť sa prekonať prvý diel je ťažké. Preto sa rozhodol, že pri výrobe John Wick: Chapter 2 sa prestane neustále porovnávať sám so sebou. Vyjadril sa, že po tomto rozhodnutí sa stal proces tvorenia omnoho jednoduchší a zábavnejší. Povedal, že v niektorých veciach, hlavne v experimentácii s postavami bude na tom druhý film lepšie. Pôžitok z filmu vraj nebude lepší, bude ale iný. Na záver Stahelski povedal, že pokračovanie robí určite rád a jeho vzorom v tejto oblasti je James Cameron s filmom Votrelci.

Režisér sa ešte vyjadril, prečo film nedostal jednoduchý názov John Wick 2, ale miesto toho John Wick: Chapter 2. Dôvod je celkom jednoduchý. Názov Chapter 2 implikuje, že film nebude ďalšou časťou, ale bude pokračovaním. Bude ďalšou kapitolou. 

Vo filme John Wick: Chapter 2 si okrem Kueanu Reevesa zahrajú aj Common, Ruby Rose a Laurence Fishburne. Z prvého filmu sa vrátia Ian McShane, Lance Reddick a John Leguizamo. To vyvoláva otázku, kto bude nažive, aby sa objavil v John Wick: Chapter 3? Režisér nám totižto odhalil, že štúdio ho požiadalo, aby začal rozmýšľať o Chapter 3.

Nájomný zabijak v dôchodku so svojim novým psom
Nájomný zabijak v dôchodku so svojim novým psom

Film John Wick: Chapter 2 si v kine pozrieme už 23. februára 2017. Všetky dôležité novinky ohľadom nových filmov John Wick vám poskytneme čo najskôr.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -