Predstaviteľ Black Panthera, herec Chadwick Boseman zomrel vo veku 43 rokov

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Herec Chadwick Boseman zomrel

Herec Chadwick Boseman, najviac známy vďaka úlohe T’Challu vo filme Black Panther, nás navždy opustil vo veku 43 rokov. Od roku 2016 bojoval s rakovinou hrubého čreva tretieho a neskôr štvrtého stupňa, na ktorej následky zomrel. Chadwick Boseman zomrel doma v kruhu svojej rodiny a manželkou po svojom boku, ako hovorí oficiálne vyjadrenie na jeho Twitter účte.

„Skutočný bojovník, Chadwick vytrval cez to všetko a priniesol vám mnohé filmy, ktoré dnes milujete. Od Marshalla po Da 5 Bloods, Ma Rainey’s Black Bottom od Augusta Wilsona a niekoľko ďalších, všetky natočil počas a medzi nespočetnými operáciami a chemoterapiami. Poctou jeho kariéry bolo priviesť k životu kráľa T’Challu v Black Panther.“

Fanúšikovia sa o jeho zdravotný stav obávali už v apríli. Vtedy na Instagram uverejnil video, na ktorom vyzeral veľmi nezdravo a chudo. Mnohí si však jeho veľkú stratu váhy spájali s prípravou na filmovú úlohu.

Na verejnosti ho naposledy videli 30. apríla, kedy ho sestrička viedla do nemocnice na vozíčku. Odvtedy sa začali šíriť nepodložené správy o jeho zlom zdravotnom stave, keďže herec o ňom nikdy verejne nerozprával.

Po filmoch Captain America: Civil War (2016), Black Panther (2018), Avengers: Infinity War (2018) a Avengers: Endgame (2019) si mal svoju úlohu kráľa Wakandy zopakovať vo filme Black Panther 2 už v máji roku 2022.

Okrem marveloviek sa ukázal aj vo filmoch ako 21 Bridges (2019), Marshall (2017) alebo Get On Up – Príbeh Jamesa Browna (2014). Jeho posledným natočeným filmom bola nedávna snímka Da 5 Bloods (2020) od režiséra Spikea Leeho.

Rodine a blízkym vyjadrujeme úprimnú sústrasť. Wakanda Forever!

Zdroj: cnn.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -