Basketbalový kouč Woody Harrelson sa v komédii Champions musí vysporiadať s tímom mentálne postihnutých hráčov

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Najčítanejšie za 7 dní

Produkčná spoločnosť Focus Features (V Brugách, Zasľúbená krajina) zverejnila trailer k novej športovej komédii Champions pod vedením skvelého herca Woodyho Harrelsona. Ten sa predstaví v úlohe bývalého basketbalového trénera nižšej ligy, Marcusa Marakovicha, ktorý sa ocitne v problémoch.

V rámci trestu dostane na svoje plecia verejnoprospešné práce, ale trochu v inom chápaní. Marcusovi totiž súd nariadil, aby trénoval tím hráčov s mentálnym postihnutím. Aj keď sa spočiatku zdráha a pochybuje o tomto divnom tíme, čoskoro zistí, že by sa s jeho pomocou mohli stať šampiónmi.

Oficiálny trailer k športovej komédii Champions

Trailer ukazuje Marcusov pád z vychvaľovaného trénera na posmešnú autoritu v športovom svete, ktorej kariéra vyvrcholila odsúdením na trénovanie tímu dospelých mužov s mentálnym postihnutím po tom, čo narazil do policajného auta.

Jeho prvotný dojem z nového tímu nekypí nadšením, ale to sa rýchlo zmení. Začína vidieť malý potenciál a verí, že aj tieto špeciálne ľudské bytosti sa dajú vytrénovať. Marcus si veľmi rýchlo začne s tímom vytvárať spojenie, ako aj s Alex, sestrou jedného z členov tímu, čo vedie celý mančaft k sérii víťazstiev. Tento úspech na seba nenechá dlho čakať a Marcusa si opäť začnú všímať osobnosti zo sveta NBA. No cieľ je jasný – zabudnúť na trénovanie v NBA a doviesť jeho nový tím k víťazstvu na regionálnom turnaji.

Champions trailer
Zdroj: weownthelaughs.com

Woody Harrelson nie je žiadnym športovým nováčikom

61-ročný herec má za sebou slávnu kariéru vrátane kľúčových úloh vo filmoch Star Wars: A Solo Story (2018) a Venom: Carnage prichádza (2021). Harrelson na seba začal pútať pozornosť po športovej komédii Divoké mačky (1986). A to sme stále len pri jeho športových filmoch. Ak nazrieme medzi komédie, preslávil sa hlavne vďaka skvelej komediálnej sérii Zombieland.

Harrelson sa neukáže po prvý krát ani v basketbalovom filme. Na palubovky sa vráti po filmoch ako Biely muži nevedia skákať (1992) a Dementi z palubovky (2008). V roku 1996 sa dokonca predstavil v športovej komédii Kingpin, ktorá už v tom čase spojila režiséra Bobbyho Farrelyho a Woodyho Harrelsona. Aj z toho dôvodu sa od ich opätovnej spolupráce očakáva ďalší kvalitný výtvor.

zombieland woody harrelson
Zdroj: esquire.com

Okrem Harrelsona vo filme účinkujú aj ďalší komediálni veteráni – Ernie Hudson, Cheech Marin a Kaitlin Olson. Champions napísal Mark Rizzo a vychádza zo scenára Javiera Fessera a Davida Marquésa. Premiéra je naplánovaná na 24. marca 2023.

Aký dojem v tebe zanechal oficiálny trailer k filmu Champions? Názor nám môžeš napísať dole do komentára.

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -