Po Hunger Games a Maze Runnerovi prichádza ďalšia adaptácia sci-fi kníh, tentoraz s Daisy Ridley a Tomom Hollandom! Kedy ju uvidíme?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Daisy Ridley a Tom Holland budú noví hrdinovia ďalšej sci-fi série adaptovanej z kníh!

Trend adaptovania sci-fi kníh len tak ľahko nezmizne. Každé štúdio totiž vie, že ak majú film s poriadnymi efektami, diváci sa do kín pohrnú. Stačí obsadiť len pár mladých hercov, ktorých nikto nepozná a majú vybavené. Tak vznikol Twillight, Hunger Games, Divergencia a Maze Runner (Labyrint). No a keďže Divergencia aj Labyrint už svoje série končia, štúdiá museli prísť s niečím ďalším. No a už nadpis vám mohol napovedať, že pôjde o niečo iné.

Tentokrát totiž nepôjde o neznámych hercov s novým štábom! Štúdio Lionsgate chce vytvoriť skutočný hit. Ďalšou adaptovanou knižnou sériou sa teda stala Chaos Walking. Ide o trojdielnu sci-fi sériu z pera Patricka Nessa. Ak si myslíte, že to je nejaká neznáma séria, tak sa mýlite. Séria Chaos Walking totižto povyhrávala takmer všetky knižné ceny, a dokonca sa o nej vraví ako o najdôležitejšom young-adult sci-fi príbehu za posledné roky!

Knižná sci-fi séria Chaos Walking od Patricka Nessa; Zdroj: screenrant.com
Knižná sci-fi séria Chaos Walking od Patricka Nessa; Zdroj: screenrant.com

Momentálne je film v prípravnom štádiu

Scenár k filmu bude pomáhať písať samotný Patrick Ness. No a réžie sa ujal prekvapivo veľký režisér, Doug Liman. Ten má na konte sci-fi film Na Hrane Zajtrajška, a momentálne má plné ruky práce s pokračovaním. Taktiež má na starosti film Justice League Dark, ktorý bude ďalšou kapitolou v novom vesmíre sveta DC. Sme teda veľmi prekvapení, že si na tento film našiel čas. No a keď sme pri tej vyťaženosti. Veľmi zaujímavý krok spravilo štúdio tým, že si do projektu vybralo práve dve, momentálne najväčšie mladé herecké hviezdy.

Daisy Ridley a Tom Holland, ktorí momentálne patria k tým najvyťaženejším hercom, si zobrali na starosť hlavné úlohy. Dúfame teda, že sa im bude spolu pracovať dobre, a že sa im natáčanie neskríži s ich terajšími projektami. To by totiž malo začať v lete, takže snáď si Holland bude môcť dať menšiu pauzu od Spider-Mana, a Ridley zase od lietajúcich lodí vo vesmíre Star Wars.

Režisér projektu, Doug Liman;
Režisér projektu, Doug Liman; Zdroj: hollywoodreporter.com

Táto dvojica momentálne patrí medzi najzaujímavejšie v šoubiznise, takže veríme, že aj s režisérom Limanom sa podarí vytvoriť naozaj skvelé sci-fi dielo. Naposledy, kedy štúdio dalo dokopy dvoch break-out hercov bolo vlani s vesmírnym sci-fi Pasažieri (ktoré dostalo priemerné recenzie). Ak sa ale pýtate, o čom bude Chaos Walking, tak vieme iba to, že na svete nebudú existovať žiadne ženy. Jedného dňa sa však jedna objaví, a pravdepodobne vznikne obrovský rozruch. Premiéra filmu zatiaľ stanovená nie je. Potenciál to však má, a ja osobne len dúfam, že nedostaneme ďalšie The Circle.

Čo vravíte na túto dvojicu spolu vo filme? Zaujal vás projekt Chaos Walking? Vaše názory nám píšte do komentárov. 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah