Charles Xavier prichádza do MCU. Zahrá si ho herec Patrick Stewart?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Charles Xavier prichádza do MCU v podaní Patricka Stewarta?

Sir Patrick Stewart je kus legendárneho herca. Známy je z desiatok rôznych filmov, v ktorých si zahral postavy od výmyslu sveta. Jeho dvoma najznámejšími úlohami však jednoznačne sú Picard zo Star Treku a Professor X z X-Menov. Teraz sa k nám z portálu Digital Spy dostávajú správy, že herec sa stretol s Kevinom Feigem. Rokovali o tom, že Charles Xavier prichádza do MCU? Pripravte sa na zdrvujúce správy…

„Pred niekoľkými mesiacmi som sa stretol s Kevinom Feigem, s ktorým sme sa dlho, dlho rozprávali. Boli tú potenciálne ťahy a návrhy, ktoré zahŕňajú Charlesa Xaviera,“ prezradil Stewart.

Patrick Stewart ako Charles Xavier vo filme Logan; Zdroj: denofgeek.com

Vieme, že X-Meni a Fantastická štvorka to aktuálne majú namierené do Marvel Cinematic Universe. Počas minuloročného Comic-Conu nám to oznámil samotný Feige, šéf spoločnosti Marvel Entertainment a hlavný kreatívny mozog, stojaci za týmto filmovým vesmírom. Je teda možné, že Stewart si zopakuje svoju ikonickú úlohu? Podobný ťah štúdio spravilo aj s hercom J.K. Simmonsom, ktorého v potitulkovej scéne filmu Spider-Man: Ďaleko od domova predstavili ako ikonického J. Jonah Jamesona? Túto rolu totiž predtým stvárňoval v príbehoch Petera Parkera od Sama Raimiho.

Nič si nedomýšľajte…

Patrick Stewart tušil, že správy vzrušia všetkých fanúšikov komiksových filmov. Rýchlo nám teda schladil hlavu, keďže herec nás žiadnym spôsobom nechcel zavádzať. Teda áno, Charles Xavier prichádza do MCU (skôr či neskôr), no v podaní Stewarta to nebude. Toto k tomu herecká osobnosť dodala:

„Je tu problém… Keby sme nespravili Logana (2017), potom áno, pravdepodobne by som bol pripravený vrátiť sa naposledy do vozíčku a byť Charlesom Xavierom. Logan to však všetko zmenil.“

„Ten film [Logan] nás ohromil,“ opisuje Stewart pocity seba a kolegu Hugha Jackmana, keď spolu pozerali koniec ich labutej piesne. „Obaja sme sa vtedy dohodli, že svojim postavám dávame zbohom. V tomto zmysle to nebola len smrť tých dvoch mužov v rámci toho príbehu, ale rozlúčka našich úloh v ich topánkach.“ Jackman si v tomto filme naposledy zahral ikonického Wolverinea, pričom Stewart má už taktiež pocit, že postave dal všetko, čo mohol. Keby sa teraz vrátil, podkopal by svoj emocionálny záver v Loganovi.

Charles Xavier prichádza do MCU
Zdroj: geektyrant.com

Kto stvárni Professora X v MCU?

Charaktery ako práve X-Meni sa konečne vracajú do Marvel Studios a môžu sa pripojiť do MCU po kúpe štúdia Fox konglomerátom Disney. Avšak, ako nám v rozhovore priblížil Kevin Feige, nebude to dokonca ani hneď po skončení 4. fázy, ktorá ešte len začína filmom Black Widow v apríli 2020:

“Všetko ešte len začína a 5-ročný plán, na ktorom pracujeme, sa tvoril ešte predtým, než to začalo. Nám teda až tak nejde o špecifiká ‘kedy a kde,’ ale o to, aby sa doma cítili dobre a nadchlo to. Že sú všetci späť. Avšak, bude to trvať ešte veľmi dlho.

Kto si teda zahrá postavy ako Professor X či Magneto? Zaujímavú odpoveď ešte dávnejšie ponúkol portál Full Circle Cinema, ktorý oznámil, že štúdio pre úlohy týchto ikonických postáv zvažuje hercov, ktorí nie sú belosi.

Zopár mesiacov dozadu šéf štúdia Marvel poskytol rozhovor The Wrap, v ktorom sa rozrozprával o reprezentácií menšín v ich filmoch. “K tomu nápadu reprezentácie na plátne, pred a za kamerou, niekto sa ma raz opýtal: ‘Je Black Panther jednorazová záležitosť?‘ Ja som povedal, že nie, nie je to jednorazové.”  Takto Feige doplnil svoje progresívne názory:

“Toto je budúcnosť. Takto vyzerá svet a je to niečo, k čomu bude naše štúdio určite spieť, pretože z toho vznikajú lepšie príbehy. Čím je skupina ľudí, ktorí robia filmy rôznorodejšia, tým sú príbehy lepšie.

kevin feige
Kevin Feige; Zdroj: timesunion.com

Zmeny v postavách

Rozhodnutie nájsť pre X-Men postavy Professor X a Magneto napríklad čiernych predstaviteľov by bol naozaj silný dôkaz toho, že Marvel to s toleranciou myslí vážne a nejde len o prázdne reči pre lepšiu publicitu. Navyše, ľudia sa vlastne ani nemajú prečo sťažovať. Argumenty typu “zbytočne menia postavy” nebudú platiť, keďže ich charaktery budú musieť byť aj tak od základov zmenené.

Erik Lehnsherr sa podľa komiksového príbehu narodil v 20. rokoch 20. storočia v židovskej rodine. Počas Druhej svetovej vojny sa dostal do nacistického koncentračného tábora v poľskom Osvienčime. Samozrejme, to by časovo nesedelo so súčasným MCU, ktoré sa vďaka Avengers: Endgame odohráva v roku 2023. Len ťažko si dokážeme predstaviť takmer 100-ročného Magneta, ktorý by bol stále natoľko silný, aby bol zaujímavou postavou.

Aktuálne by sme taktiež vôbec nemali riešiť otázku pôvodu hercov a etnickej skupiny, do ktorej budú patriť. Mali by sme skôr rozmýšľať nad tým, ako chce Marvel nájsť hercov, ktorí sa vyrovnajú Patrickovi Stewartovi a Ianovi McKellenovi / Jamesovi McAvoyovi a Michaelovi Fassbenderovi. Máte nejaké návrhy? Zanechajte nám ich v komentároch.

Zdroj: digitalspy.com, movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -