Mysleli ste si, že to už nemôže byť lepšie? Charlie Cox sa vráti ako Daredevil vo filme Spider-Man 3…

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Najčítanejšie za 7 dní

Spider-Verse na striebornom plátne

Stále neutíchajúce správy o filme Spider-Man 3 nám dávajú jasný dôvod k tomu, aby sme tento film referovali ako Avengers 4.5. Celý kolotoč odštartovalo potvrdenie toho, že sa herec Jamie Foxx vráti ako záporák Electro, ktorého stvárnil vo filme The Amazing Spider-Man 2 (2014). Pár dní na to prišla informácia o účasti Benedicta Cumberbatcha v úlohe Doctora Strangea, ktorý by sa mal stať novým mentorom Petera Parkera.

A tak nám veci do seba začali zapadať ako puzzle. Seriál WandaVision (ktorý má premiéru pred tretím Spider-Manom) by mohol otvoriť bránu do multiverza, ktoré veľmi dobre poznáme z komiksov.

Spider-Man 3 Sony
Zdroj: buzz-plus.com

No vtedy sme ani zďaleka nevedeli, čo všetko nás ešte čaká. Ďalším pánom na holenie bol herec Alfred Molina, ktorý sa naposledy postavil proti pavúčiemu mužovi vo filme Spider-Man 2 (2004) ako Doctor Octopus. Veľké hrátky s multiverzom vo filme Spider-Man 3 sme tak mali viac-menej potvrdené a už bolo len otázkou času, kedy príde to najpodstatnejšie potvrdenie.

A nakoniec prišlo aj to. Tobey Maguire z pôvodnej trilógie režiséra Sama Raimiho a Andrew Garfield zo série The Amazing Spider-Man sa vrátia do úloh Petera Parkera. Nemali by chýbať ani ich nežné polovičky Kirsten Dunst ako Mary Jane a Emma Stone ako Gwen Stacy.

Proti komu sa Spider-Man postaví?

Jedná sa o splnený sen každého fanúšika komiksov, Spider-Verse konečne uvidíme na striebornom plátne. Teória je taká, že sa proti Peterovi Parkerovi herca Toma Hollanda postaví notoricky známa skupina antagonistov The Sinister Six. Jej filmovú verziu by potenciálne mohli tvoriť Electro, Doctor Octopus, Vulture, Mysterio, Scorpion a Shocker.

A keďže by takejto veľkej hrozbe nemal čeliť sám, tak mu na pomoc prídu Spider-Mani z iných svetov. Mysleli ste si, že to už nemôže byť lepšie? Opak je pravdou a benzín do ohňa priliala ďalšia, zatiaľ nepodložená informácia. Herec Charlie Cox by sa mal ako Daredevil vrátiť vo filme Spider-Man 3.

Daredevil v MCU
Zdroj: reddit.com

Charlie Cox debutoval ako Muž bez strachu v seriáli Daredevil na Netflixe, ktorý dostal tri série. Slepý bojovník sa ukázal aj v seriáli Defenders, kde svoje sily spojil s ďalšími hrdinami z New Yorku. Bohužiaľ, Daredevil bol zrušený koncom roka 2018 no fanúšikovia bojovali za to, aby Cox pretrval vo svojej úlohe a stal sa súčasťou Marvel Cinematic Universe.

Štúdio Marvel Studios však muselo čakať do novembra, kým sa im vrátia späť práva na túto postavu. Čakanie je u konca a server Murphy’s Multiverse informoval o tom, že sa Matt Murdock a.k.a. Daredevil stane súčasťou tretieho Spider-Mana. Podľa ich zdroja bola táto dohoda na stole už niekoľko mesiacov.

Charlie Cox vo filme Spider-Man 3

Ako by teda postava Matta Murdocka zapadala do príbehu filmu? Nuž, na konci filmu Spider-Man: Ďaleko od domova bola vďaka Mysteriovi (Jake Gyllenhaal) odhalená pravá identita Spider-Mana celému svetu. V potitulkovej scéne postava J. Jonaha Jamesona (J. K. Simmons) túto informáciu zverejnila cez médium Daily Planet.

Peter tak bude potrebovať poriadne dobrého právnika, keďže naň bola našitá vražda Mysteria. Aká náhoda, že práve Matt Murdock vlastní právnickú firmu Nelson and Murdock, ktorá by Petera mohla obhajovať. Je teda možné, že vo filme neuvidíme jeho alterego Daredevila, no aj prítomnosť samotného Charlieho Coxa by bola veľkým potešením.

Charlie Cox Daredevil Spider-Man 3
Zdroj: reddit.com

Správu o jeho návrate a prítomnosti vo filme však nemôžeme brať za potvrdenú. Zatiaľ čo predošlé novinky o obsadení priniesli ostrieľané zdroje ako The Hollywood Reporter, portál Murphy’s Multiverse je stále pomerne novým na trhu. Aj napriek tomu sa už stihli preukázať ako zdroj, ktorý má korene veľmi hlboko a priniesli niekoľko dôveryhodných informácií. Budeme si musieť počkať na oficiálne potvrdenie od Marvelu, Sony alebo Coxa samotného.

Poďme si teda zhrnúť aké postavy zo starých filmov chystajú návrat do MCU:

  • J. K. Simmons ako J. Jonah Jameson
  • Jamie Foxx ako Max Dillon/Electro
  • Alfred Molina ako Otto Octavius/Doctor Octopus
  • Tobey Maguire ako Peter Parker/Spider-Man
  • Andrew Garfield ako Peter Parker/Spider-Man
  • Kirsten Dunst ako Mary Jane Watson
  • Emma Stone ako Gwen Stacy
  • Charlie Cox ako Matt Murdock/Daredevil

Legenda hovorí, že pri takomto obsadení uvidíme vo filme aj Toma Hollanda ako Spider-Mana. Nuž, musíme sa presvedčiť na vlastné oči už 17. decembra 2021.

Zdroj: screenrant.com, comicbook.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -