Prečo sa vlastne Charlie Sheen neobjavil v poslednom dieli Dva a pol chlapa?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Prečo Charlie Sheen nebol v poslednom dieli Dva a pol chlapa?

Jeden z najpopulárnejších sitcomov na svete. Presne tak sa vravelo seriálu Dva a pol chlapa, počas prvých rokov vo vysielaní. Samozrejme, až dokým nezačali problémy. Hlavnej hviezde, Charliemu Sheenovi stúpla sláva do hlavy a tak to aj dopadlo. Večne chodil na natáčanie opitý, a vo veľmi zlom stave. To je vlastne na ňom v jeho posledných epizódach aj krásne vidieť.

Sitcom pre Charlieho skončil ôsmou sériou, a to vďaka vyhodeniu producentom Chuckom Lorreom. Ten s Charliem nasledujúce roky viedol len hádku. Seriál však ešte pár rokov úspešne pokračoval aj s výmenou hlavnej hviezdy za Ashtona Kutchera. Samozrejme, nejednalo sa už o taký úspech, i keď prvá epizóda s Ashtonom patrila medzi najsledovanejšie v histórii seriálu. Čo sa teda stalo pri poslednej epizóde? Prečo sa Sheen neukázal aspoň na samý záver seriálu, ktorý ho vyšvihol na vrchol?

Posledná epizóda

Ako už názov finále napovedá (Of Course He’s Dead), celý diel sa zameral na fakt, že Charlie Harper žije. A vlastne celý iba slúžil na „znovuuzavretie“ Charlieho situácie. Zrazu žije a chce sa vrátiť domov. No a keď sa konečne Charlie (ktorého tvár nevidíme, keďže ide o hereckého dvojníka) vráti k svojmu domu, padne na neho klavír. Kamera sa oddiali na producenta Chucka Loora na jeho stoličke, otočí sa do kamery a povie „Vyhral som“. Potom padne klavír ešte aj na neho a koniec. O čo išlo? O nič, len o hlúpy spor medzi dvoma bývalými kamarátmi, a nemalo to nič spoločné s dejom seriálu.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=Glh5q-oEAHk]

Dôležité je ale to, čo sa stane po tom. Vždy po záverečných titulkách tejto show nasleduje jedna karta, na ktorej je niečo napísané samotným producentom. No a na tej poslednej stálo toto:

Veľa z vás je asi sklamaných, že v dnešnom finále neuvdieli Charlieho Sheena. Aby bolo jasné, rolu sme mu ponúkli. Chceli sme, aby prišiel k dverám, zazvonil, potom sa otočil priamo do kamery a začal rozprávať o nebezpečenstvách pri užívaní drog. Potom by vysvetlil, že tieto nebezpečenstvá sa však vzťahujú len na obyčajných ľudí, avšak on mal ďaleko od obyčajného. Bol ninja bojovník z Marsu. Bol neviditeľný.

No a potom sme na neho chceli hodiť klavír. Mysleli sme, že to bude vtipné. On si to ale nemyslel. Namiesto toho chcel, aby sme napísali dojemnú scénu, ktorá by naštartovala jeho návrat do TV v novom sitcome The Harpers (Harperovci) s ním a Johnom Cryerom v hlavnej roli.

Aj to bolo podľa nás vtipné.

No a takto bohužiaľ skončil populárny televízny klenot. Na hlúposti z oboch strán. Charlie na finále samozrejme reagoval tak, že Lorrovi začal nadávať do zkurv*****v a podobne. Aspoň pre mňa, dlhoročného fanúšika tohto seriálu teda sitcom končí s predposlednou epizódou. Tou pred celým finálovým dvojdielom. Na konci má krásny moment, ktorý aspoň mne úplne stačil ako koniec seriálu.

Čo vravíte na koniec Dva a pol chlapa? Ste radi ako to skončilo? Čo vravíte na dôvod absencie Charlieho vo finále? Patril tento seriál medzi vaše obľúbené? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

  1. Prvý diel ma nenadchol…ale dal som tomu šancu a neľutujem, prvých 8 sérií bolo parádnych, síce som polovicu pozeral len ako podmas, teda jedným okom, ale super sa pri tom skladajú modely z papiera :)))
    Osobne jediné čo sa mi nepáčilo, ako to usekli, že proste zomrel zničoho nič…
    Škoda no…teraz som rozpozeral 9tu sériu a myslím si že to bude tak na 80% také dobré ako s Čárlím…

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -