Chcete sa stať Jediom ako Obi-Wan Kenobi? Toto je vaša šanca získať jeho svetelný meč!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Chcete sa stať Jediom?

Filmy majú umelecké čaro, ktoré nám dovoľuje snívať a rozmýšľať nad tým, „čo keby.“ Ako by sme sa len v situácii hrdinu zachovali my? Dokázali by sme tiež zachrániť vesmír? Je prirodzené, že každý sa chce stať hrdinom, niekym mocným, spravodlivým, vytrvalým – jednoducho chceme byť hlavné postavy príbehu. Logicky si tak veľa z nás našlo svoj ľudský vzor v tých najznámejších filmoch. Či už však chcete byť čarodejníkom, gangsterom alebo Jediom zo Star Wars, je nepravdepodobné, že toto želanie sa vám niekedy splní… Alebo žeby nakoniec áno?

Chcete sa stať Jediom
Zdroj: washingtontimes.com

Možnosť vlastniť svetelný meč Obi-Wana Kenobiho!

Nadchádzajúca aukcia v Hollywoode dáva možnosť ľuďom získať originálny lightsaber Obi-Wana, ktorý počas natáčania prvého Star Wars filmu používal oscarový herec Alec Guiness. Spolu s ním pôjde na predaj cez 2000 ďalších rekvizít z klasických filmov. Tie zahŕňajú napríklad pištoľ, ktorú vo filme Blade Runner používal Harrison Ford, a ďalšie ikonické položky. Legendárny lightsaber si vyvolený oddaný fanúšik bude môcť zaopatriť už v lete. Predajná cena nie je presne potvrdená, momentálne sa však odhaduje suma pohybujúca sa medzi 150 000 – 250 000 dolármi. Byť Jediom očividne nie je žiadna lacná záležitosť.

Medzi ďalšie rekvizity a položky na predaj zo sveta Star Wars, ktoré sa budú dražiť, patria oficiálne figuríny C-3PO a Darth Vadera v životnej veľkosti, ktoré kupujúceho vyjdu na asi 70 000 dolárov za kus. Z výroby firmy Industrial Light and Magic sa taktiež bude predávať model Hviezdy smrti, ktorá bola použitá v Epizóde VI. Jej cena bude podobná, ako pri svetelnom meči Obi-Wana, a teda zhruba 200 000 dolárov.

Zdroj: theenchantedmanor.com

Predávanie filmových rekvizít nie je vo svete žiadnou novinkou a jednotlivé položky boli v minulosti predané už za omnoho vyššie sumy. Niekoho názor je taký, že sú to vyhodené peniaze. Treba sa na to ale pozerať tak, že ak je niekto extrémne bohatý a navyše je fanúšik daného filmu, určite pre neho bude viac znamenať originálny svetelný meč ako desiate auto. Jednoducho tak, ako my zbierame masovo vyrábané 15-eurové figúrky, niekto zbiera státisícové filmové rekvizity. Za seba musím napríklad tiež povedať, že ak by ma to finančne nezruinovalo, tiež by som rád vlastnil kus filmovej histórie.

Aký máte na podobné aukcie názory vy? Tiež by ste radi vlastnili rekvizitu, ktorá sa objavila v rukách známeho herca? Alebo nedokážete pochopiť ľudí, ktorí za ne utrácajú také veľké peniaze? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

ZDROJwane

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -