Videohra Overwatch sa zbaví Cheaterov! Aká technológia je vo vývoji?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Cheateri v Overwatch budú možno vďaka novinke vyhynutý druh…

Videohra Overwatch je známa svojou rozsiahlou kontroverziou po celom svete. Najväčšia kontroverzia ohľadom tejto hry začala pri samotnom štarte. Problém nebol vo videohre, alebo problémoch na strane Blizzardu. Začalo to v komunite, ktorá migrovala z iných hier, kde bola toxicita na dennom poriadku.

Cheateri v overwatch
Zdroj: digitalspy.com

Neskôr sa taktiež preukázalo, že určité tímy, ktoré v Kórejskej lige bojovali o výhru, prehrávali svoje zápasy, aby zárobili na tipovaní. Tieto problémy ale hra prežila, pričom prichádze jej nová zlatá éra, keďže spoločnosť Blizzard si pripravila pre hráčov novinku, ktorá im zlepší zážitok z hry. Taktiež pomôže aj po technickej stránke. Čoho sa bude nový update týkať?

Cheateri v Overwatch, dovidenia.

Spoločnosť Blizzard sa rozhodla do hry zakomponovať kód, ktorý pri detektovaní cheatera svojím anticheatom ihneď pozastaví hru, v ktorej sa hráči nachádzajú. Tento problém bol totižto natoľko veľký, že ortodoxných cheaterov stretávali v hrách aj ľudia s vysokým Elom, čo ničilo celkový zážitok z hry.

Cheateri v overwatch
Zdroj: pcmag.com

Podľa dostupných informácii je totižto jasné, že ak bude takýto zápas pozastavený, tak sa rovno aj zo zápasovej histórie vymaže, pričom nikto nestratí svoje Elo. Cheaterovi však bude udelená permanentná penalizácia. Túto informáciu pre svet priniesol Herný riaditeľ spoločnosti Blizzard, ktorý taktiež oznámil, že tento prídavok sa momentálne testuje na PTS serveroch. Bude táto novinka to, čo navráti Overwatchu zašlú slávu?

To, či ale bude tento prídavok fungovať, ešte nevieme. Jediné, čo je jasné, je fakt, že ľudia, ktorí cheaty vydávajú a konštruujú, budú hľadať spôsoby, ako hru obalamutiť. Obísť systém, aby na nich nikto neprišiel. Vo väčšine sú títo ľudia, žiaľ, na výhernej vlne…

Blizzard
Zdroj: blizzard.com

V niektorých hrách sa dokonca určitým jedincom podarilo dostať sa na hlavné turnaje práve vďaka cheatom. V čo môžeme veriť je už len fakt, že Blizzard si vždy udržal svoje meno, ktoré si počas veľa rokov stihol vybudovať. Veríme preto, že si ho udrží aj teraz a vydá finálny produkt, ktorý pomôže hráčom.

Čo si o tom myslíte? Sú cheateri v Overwatch odpísaní, alebo novinku obídu? Vaše predpovede nám zanechajte v kometároch.

Zdroj: engadget.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -