OdporúčameSeriály

Chernobyl od HBO sa stal najlepšie hodnoteným seriálom v histórii!

Musíme sa priznať – po skončení seriálu Game of Thrones nám ostala v srdci veľká diera. Stanica HBO našťastie veľmi dobre vie, ako takúto dieru zaplniť. Od 6. mája totižto začali vysielať seriál Chernobyl, ktorý je samozrejme založený na skutočných udalostiach. Presnejšie ide o mini-sériu, ktorá bude mať dokopy iba 5 častí. Avšak aj tak málo stačí na to, aby pobláznila celý svet.

Zobrazuje reálnu katastrofu, výbuch jadra reaktora v jadrovej elektrárni z roku 1986, čo sa do dejín zapísalo ako jedna z najväčších tragédií v histórii, ktorú zapríčinil človek. Ešte dodnes sú niektoré časti východnej Európy ovplyvnené radiáciou, vďaka ktorej zomrelo prinajmenšom 4000 ľudí, no toto číslo sa môže šplhať až na neuveriteľných 90 000.

chernobyl

Zdroj: hbo.com

Chernobyl od HBO trhá rekordy

Tejto historickej dráme stačili iba 3 epizódy na to, aby sa stala vôbec najlepšie hodnoteným seriálom v histórii. Z trónu tak zosadil aj BBC dokument Planet Earth II od prírodovedca Sira Davida Attenborougha. Okrem toho predbehol aj seriály ako Bratstvo neohrozených, Game of Thrones či Breaking Bad – a to už je naozaj čo povedať!

Na portáli IMDb si vyslúžil neuveriteľné hodnotenie 9,5/10, čím porazil vyššie spomínaný dokument o planéte Zem. Darí sa mu aj na Rotten Tomatoes, kde mu aktuálne svieti 96% (napríklad Game of Thrones má 89%). Uvidíme teda na akom hodnotení sa zastaví po skončení všetkých piatich častí.

My sa samozrejme musíme pridať do klubu fanúšikov. Seriál Chernobyl je fascinujúci a nikdy sme nevideli takto reálne zobrazenie podobnej katastrofy. Je to až tak reálne, že je občas naozaj znepokojujúce ho pozerať. A to tvorí ozajstné umelecké dielo. Už teraz sa samozrejme nevieme dočkať štvrtej a zároveň predposlednej časti, ktorú uvidíme už v utorok.

Tak čo, sledujete seriál Chernobyl aj vy? Chceli by ste si o ňom prečítať viac článkov? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: metro.co.uk, news.com.au

About author

Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  RecenzieSeriály

  Nový seriál High Fidelity hrá skvelý hudobný aj herecký koncert | High Fidelity RECENZIA

  SeriályTrailery

  Krvavé zabíjanie démonov sa vracia v traileri na tretiu sériu Netflix seriálu Castlevania

  SeriályTrailery

  Šerif Jim Hopper žije. Pozrite si prvú ukážku na štvrtú sériu Netflix seriálu Stranger Things

  Seriály

  Odchod Michonne či vojna na spadnutie. Čo všetko nám odhalil nový trailer na pokračovanie 10. série The Walking Dead?

  Pridaj komentár