Chernobyl od HBO sa stal najlepšie hodnoteným seriálom v histórii!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Musíme sa priznať – po skončení seriálu Game of Thrones nám ostala v srdci veľká diera. Stanica HBO našťastie veľmi dobre vie, ako takúto dieru zaplniť. Od 6. mája totižto začali vysielať seriál Chernobyl, ktorý je samozrejme založený na skutočných udalostiach. Presnejšie ide o mini-sériu, ktorá bude mať dokopy iba 5 častí. Avšak aj tak málo stačí na to, aby pobláznila celý svet.

Zobrazuje reálnu katastrofu, výbuch jadra reaktora v jadrovej elektrárni z roku 1986, čo sa do dejín zapísalo ako jedna z najväčších tragédií v histórii, ktorú zapríčinil človek. Ešte dodnes sú niektoré časti východnej Európy ovplyvnené radiáciou, vďaka ktorej zomrelo prinajmenšom 4000 ľudí, no toto číslo sa môže šplhať až na neuveriteľných 90 000.

chernobyl
Zdroj: hbo.com

Chernobyl od HBO trhá rekordy

Tejto historickej dráme stačili iba 3 epizódy na to, aby sa stala vôbec najlepšie hodnoteným seriálom v histórii. Z trónu tak zosadil aj BBC dokument Planet Earth II od prírodovedca Sira Davida Attenborougha. Okrem toho predbehol aj seriály ako Bratstvo neohrozených, Game of Thrones či Breaking Bad – a to už je naozaj čo povedať!

Na portáli IMDb si vyslúžil neuveriteľné hodnotenie 9,5/10, čím porazil vyššie spomínaný dokument o planéte Zem. Darí sa mu aj na Rotten Tomatoes, kde mu aktuálne svieti 96% (napríklad Game of Thrones má 89%). Uvidíme teda na akom hodnotení sa zastaví po skončení všetkých piatich častí.

My sa samozrejme musíme pridať do klubu fanúšikov. Seriál Chernobyl je fascinujúci a nikdy sme nevideli takto reálne zobrazenie podobnej katastrofy. Je to až tak reálne, že je občas naozaj znepokojujúce ho pozerať. A to tvorí ozajstné umelecké dielo. Už teraz sa samozrejme nevieme dočkať štvrtej a zároveň predposlednej časti, ktorú uvidíme už v utorok.

Tak čo, sledujete seriál Chernobyl aj vy? Chceli by ste si o ňom prečítať viac článkov? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: metro.co.uk, news.com.au

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -