Američania nevedia čítať titulky. Oscarový Chľast sa dočká remaku s Leonardom DiCapriom

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Pripravovať remaku filmu, ktorý vyšiel pred menej ako rokom, to je také americké. Tiež sa nám opäť potvrdzuje, že Američania jednoducho nevedia čítať titulky. Dramatická komédia Chľast pochádza z Dánska, pričom v našich končinách ju veľmi netreba predstavovať. Režisér Thomas Vinterberg sa opäť spojil so skvelým Madsom Mikkelsenom, z čoho vzišiel ďalší európsky klenot.

Leonardo DiCaprio v remaku filmu Chľast

Jeho kvality neobišli ani 93. Udeľovanie Cien Akadémie. Chľast si odniesol Oscara v kategórii najlepší cudzojazyčný film. Nominovaný na zlatú sošku bol aj režisér Thomas Vinterberg. Deň po ceremoniáli prišla správa, že si oscarový Leonardo DiCaprio zabezpečil práva na anglicky hovoriaci remake. Film bude produkovať a pravdepodobne aj nahradí Mikkelsena v hlavnej úlohe. A tomu nerozumieme už vôbec.

DiCaprio a jeho produkčná spoločnosť Appian Way získali práva po dražobnej vojne, ktorej sa zúčastnil aj Jake Gyllenhaal so spoločnosťou Nine Stories alebo Elizabeth Banks. Filmár Thomas Vinterberg sa do režisérskeho kresla nevráti. Zastávať bude pozíciu výkonného producenta, spolu so scenáristom Tobiasom Lindholmom. Dánsky tím doplnia producenti Sisse Graum Jørgensen a Kasper Dissing.

Mads Mikkelsen Chľast
Zdroj: nytimes.com

Pre Vinterberga šlo o osobné dielo, čo potvrdila jeho emotívna reč na pondelkových Oscaroch. Výhru venoval svojej 19-ročnej dcére, ktorá zahynula pri tragickej autonehode len štyri dni po odštartovaní nakrúcania. Vo filme mala stvárniť Mikkelsenovu dcéru. „Chceli sme natočiť film, ktorý oslavuje život,“ povedal. „Nakoniec sme tento film vytvorili pre ňu, na jej počesť.“ Dodal: „Si súčasťou tohto zázraku. Možno si niekde ťahala za nitky.

Snímka Chľast je o štyroch priateľoch, učiteľoch stredných škôl. Testujú teóriu, že sa ich životy zlepšia, keď si budú udržiavať konštantnú hladinu alkoholu v krvi. Prechádzajú existenčnou krízou stredného veku a prirodzene sa veci vymknú spod kontroly. Nie všetko ale môžu dávať za vinu chľastu. Práve tento experiment im otvorí oči, aby opätovne preskúmali ich životy v snahe získať nad nimi kontrolu.

Myslíte si, že Leonardo DiCaprio dokáže nahradiť Mikkelsenov výkon vo filme Chľast? Je podľa vás americký remake dobrým nápadom? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: collider.com, geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -