Režisérka filmu Eternals chce oživiť legendárneho Draculu! Vznikne z hororu nečakaný western?

Nenechajte si ujsť

Ema Jedličková
Ema Jedličková
Večne s hlavou v oblakoch alebo s nosom v knihách.

Klasické Universal monštrá sú nám všetkým známe. V starej histórii hororu dominujú snímky ako Frankenstein, Neviditeľný muž alebo Múmia. Prvotnú priečku ale jednoznačne zaberá nesmrteľný Dracula, ktorého si na starosť najnovšie berie Chloé Zhao. Šikovná režisérka, ktorá je známa všetkým fanúšikom Marvelu, sa momentálne uchádza o Zlatý glóbus v kategórii najlepšej réžii. Ako si Zhao predstavuje svoju novú snímku a plánuje ukázať nestarnúcu postavu v novej podobe?

Dracula ako nesmrteľná legenda v podaní Chloé Zhao

Dracula má za sebou dlhý život. Prvýkrát sa s ním diváci mohli stretnúť mimo Hollywodu v nemeckom nemom filme Nosferatu z roku 1922. Najznámejšou verziou sa ale stalo až neskoršie stvárnenie Draculy (1931) hercom Béla Lugosi, ktorý sa tak na dlhé desaťročia stal symbolom temných filmov o vampirizme a mágii. Nezabudnuteľná snímka odštartovala sériu hororových filmových projektov, ktoré premenili Universal Pictures na popredné filmové štúdio.

Dracula
Zdroj: geektyrant.com

História nám teda jasne pripomína, kam najslávnejší upír patrí – do hororu. Najnovšie správy ohľadom nového projektu nám ale ukazujú, že sa Dracula tentokrát nemusí predviesť v typickej strašidelnej atmosfére. Film je zatiaľ opísaný ako futuristický sci-fi western. Žeby sa nám gróf Dracula odrazu ocitol na Divokom západe?

Všetko je možné! Zhao sa totižto vyjadrila, že ju upíri vždy fascinovali a tak sa predpokladá, že nám prinesie na tieto stvorenia omnoho zaujímavejší pohľad. Môžeme očakávať novú, sviežu verziu, ktorá nebude iba tradičným prerozprávaním Draculovho príbehu.

Chloé Zhao Dracula
Zdroj: comingsoon.net

Rozširovanie franšízy a boj s konkurenciou zároveň

Nebude to ale jednoduchá cesta. Universal Pictures bude v rovnakom čase súperiť s ďalšou pripravovanou adaptáciou Draculy od americkej režisérky Karyn Kusama, ktorá plánuje príbeh zasadiť do moderného prostredia.

Podobným štýlom sa chce Universal Pictures poberať aj naďalej. Takzvaný Dark Universe nám prinesie rebooty všetkých originálnych príšer. Na najnovšiu verziu Draculy sa tak môžete pripraviť pozretím všetkých doteraz natočených filmov – Dracula: Neznáma legenda (2014), Múmia (2017) a Neviditeľný (2020).

Ste spokojní s režisérskym výberom pre najnovšieho Draculu? Ktoré klasické Universal monštrum máte najradšej? Vaše postrehy a názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com, collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -