Chris Hemsworth si dáva na nejaký čas pauzu od herectva. Môže za to jeho zdravotný stav

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Chris Hemsworth a jeho pauza od herectva

Začal ako malá austrálska hviezda, dnes ho už ale pozná celý svet. Chris Hemsworth je najmä akčný herec, ktorý si od začiatku svojej  kariéry zahral v mnohých filmoch a v niekoľkých seriáloch. Najväčšiu slávu si získal určite ako Thor v komiksovom vesmíre MCU, no mal aj viacero iných zapamätateľných úloh. Chris Hemsworth ale najnovšie prekvapil tým, že jeho najbližším krokom v kariére je pauza od herectva.

Herca sme minimálne tento rok videli už v dvoch filmoch. V prvom projekte s názvom Spiderhead si netradične pre neho zahral záporáka, ktorý mu ale prekvapivo sadol a bol jedným z úspešnejších častí filmu. Potom sme ho už tradične videli ako hrdinu Thora, ktorý v lete dostal (ako zatiaľ jediný MCU hrdina) svoj štvrtý sólový film Thor: Láska a hrom.

Limitless Chris Hemsworth
Limitless with Chris Hemsworth; Zdroj: news.italy24.press

Novinky o svojom zdraví zistil v programe od Disney+

Pred pár dňami však vyšiel na streamovacej platforme Disney+ jeho ďalší, nový projekt, ktorý vznikol v spolupráci s National GeographicLimitless with Chris Hemsworth. V tomto šesťdielnom seriáli vidíme herca, ako prechádza rôznymi telesnými, ale aj mentálnymi skúškami, aby dotlačil svoje telo na jeho limity. V piatej časti sa však dozvie šokujúce odhalenie o svojom zdraví.

Po tom, ako mu odobrali vzorky z tela, sa dozvedeli, že má Hemsworth dve kópie génu APOE4, ktorý je spojený s Alzheimerovou chorobou. Pôvodne mu mali všetky výsledky testov povedať pred kamerou spolu s možnosťami, ako ich zlepšiť. No po tomto zistení mu to radšej oznámili pred natáčaním. Ako očakávali, herec zostal zaskočení, a toto o zistení tejto informácie prezradil:

Peter Attia, ktorý je v tejto epizóde doktorom dlhovekosti a dohliada na väčšinu šou, zavolal [tvorcovi Limitless] Darrenovi [Aronofskému] a povedal: „Nechcem mu to povedať pred kamerou. Musíme viesť rozhovor mimo hry a zistiť, či vôbec chce, aby to bolo v šou.“ Bolo to dosť šokujúce, pretože mi zavolal a povedal mi to. Nie je to pre-deterministický gén, ale je to silná indikácia. Pred desiatimi rokmi, myslím, že sa to považovalo skôr za determinant.

Nič mu zatiaľ nehrozí, no aj tak potrebuje prestávku

Herec je teda náchylnejší na to, aby sa v budúcnosti u neho táto choroba objavila. Je dokonca osem až desaťkrát pravdepodobnejšie, že ju v budúcnosti bude mať. V rodinu už má aj človeka s touto diagnózou, je ním Hemsworthov starý otec. Hercovi tvorcovia po zvážení ponúkli aj to, že urobia verziu epizódy bez jeho diagnózy, no on to tam chcel nechať, ako akúsi motiváciu pre ostatných.

Tento seriál však vyvolal v hercovi to, že chce stráviť viac času so svojou rodinou a dať si pauzu. Po dokončení šou teda usilovne pracoval na tom, aby dokončil veci, ku ktorým mal podpísané zmluvy. Poslednou vecou je turné k Limitless, po ktorého skončení si teda berie kus voľna a ide domov k rodine – k trom deťom a svojej manželke, herečke španielskeho pôvodu Else Pataky.

Chris Hemsworth Elsa Pataky
Zdroj: people.com

Jeho dočasný odchod z hereckého šoubiznisu ale neznamená, že ho v nasledujúcom období nikde neuvidíme. Naplánované má totiž ešte 2 filmy. Prvým je Extraction 2, pokračovanie úspešného akčného filmu od Netflixu, ktorý vyjde v roku 2023. Druhým je film Furiosa, prequel k filmu Mad Max: Fury Road, v ktorom si zahrá hlavného záporáka. Tento projekt vyjde 24. mája 2024.

Čo hovoríte na hercovo rozhodnutie? Na ktorý z jeho dvoch očakávaných filmov, ktoré ešte stihol natočiť, sa tešíte viac?

Zdroj: ladbible.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -