Chris Hemsworth sa pripája k režisérovi filmu Top Gun: Maverick v novom sci-fi projekte od Netflixu

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Chris Hemsworth, Miles Teller a Jurnee Smollett stvárnia hlavné postavy pripravovaného sci-fi filmu Spiderhead, ktorý uvidíme na Netflixe. V režisérskom kresle sa objaví Joseph Kosinski, a my sa tak môžeme pripraviť na adaptáciu knižnej antologickej predlohy Escape from Spiderhead od spisovateľa Georgea Saundersa z roku 2013.

Saundersov príbeh sa originálne objavil v magazíne The New Yorker a už v tom čase získal značné uznanie s experimentálnymi konceptami romantiky a hororu. Teraz má Kosinski možno premeniť poviedku na celovečerný film, v ktorom si taktiež zahrá aj vedľajšiu úlohu.

Extraction 2 Netflix
Zdroj: nytimes.com

O čom bude Spiderhead, v ktorom si zahrá Chris Hemsworth?

Dej nás zavedie do blízkej budúcnosti, kde si môžu odsúdení odpykať trest dobrovoľníctvom pri lekárskych pokusoch. Jedným z trestancov je aj Jeff, ktorý využije túto príležitosť a skonzumuje drogu, ktorá zmení jeho emócie a spôsobí, že bude musieť čeliť svojej temnej minulosti.

V rámci experimentu je Jeff poslaný do zdravotníckeho zariadenia, ktoré prevádzkuje neznámy vizionár. Až tam si hlavný protagonista príbehu začne uvedomovať, že jeho skúsenosti s drogou sú oveľa horšie ako väzenie a boj o zdravý rozum sa môže začať.

Chris Hemsworth Spiderhead
Zdroj: thenewsvilla.com

 

Netflix vsadil na zvučné mená

Spiderhead od Netflixu sa bude od knižnej predlohy líšiť jednou vsuvkou – namiesto jednej hlavnej postavy (Jeff) sa dočkáme dvoch. Streamovací gigant si teda príbeh doladil podľa seba a vsadil na kvalitné trio hercov (Hemsworth, Teller, Smollett).

Netflix neodflákal ani scenár, na ktorom sa podieľali Rhett Reese a Paul Wernick, ktorých poznáme aj vďaka filmom Zombieland a Deadpool. Producentmi sú Eric Newman, Chris Hemsworth, Oren Katzeff, Geneva Wasserman, Tommy Harper a Jeremy Steckler.

Režisér Kosinski nepochybuje o tom, že pripravovaná filmová splátka uspeje a hlavným lákadlom bude jednoznačne kombinácia Hemsworth-Teller. Miles Teller naposledy spolupracoval s Kosinksim na pokračovaní ikonického filmu Top Gun, ktorý uvidíme v kinách 8. júla 2021.

Pokiaľ ide o Hemswortha, s režisérom spolupracuje premiérovo, avšak na Netflixe už stihol zahviezdiť v akčnom počine Extraction. Ten sa stal najpozeranejším originálnym Netflix výtvorom za rok 2020 a podobný výsledok sa očakáva aj od nadchádzajúceho sci-fi filmu Spiderhead. Či sa tak skutočne stane je zatiaľ otázne a na viac informácií si budeme musieť ešte chvíľu počkať.

Čo hovoríte na sci-fi film Spiderhead, v ktorom nebude chýbať ani Chris Hemsworth? O vaše názory sa s nami nezabudnite podeliť dole v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -