Herec Chris Pine bude zabíjať drakov vo filmovej adaptácii fantasy hry Dungeons & Dragons

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Herec Chris Pine je v hľadáčiku dlho očakávanej filmovej adaptácie fantasy hry Dungeons a Dragons. Film vzniká pod krídlami spoločnosti Paramount Pictures už nejaký ten piatok, no produkcia sa konečne hýbe vpred. Réžiu má na starosti dvojica Jonathan Goldstein a John Francis Daley, ktorí zároveň napísali aj scenár. Ako sami tvrdia, bude sa jednať o vtipný a svieži pohľad na príbeh tejto kultovej stolovej hry.

„Chceme, aby to bolo zábavné. Nejde o čistú komédiu, ale jedná sa o akčný fantasy film s množstvom komediálnych prvkov a postáv, o ktorých dúfame, že sa do nich ľudia skutočne dostanú a budú si ich dobrodružstvá užívať.“

Tak znejú slová režisérskeho dua. Podľa nich sa môžeme tešiť na svieži mix akcie, humoru a fantasy sveta. Hru Dungeons & Dragons v posledných rokoch zviditeľnil napríklad seriál Stranger Things, no v skratke vám vysvetlíme o čo ide. Jedná sa o fantasy hru na hrdinov (RPG), ktorá v podstate definovala tento žáner. Od roku 1974 vzniká pod vydavateľstvom Wizards of the Coast, ktoré dnes patrí pod Hasbro.

Dungeons & Dragons Hasbro
Zdroj: geekryrant.com

Hráči si v nej vytvárajú svoj vlastný charakter, ktorý prechádza príbehom vymysleným rozprávačom (Dungeon Masterom). Cieľom hry môže byť napríklad oslobodenie princeznej alebo nájdenie pokladu, počas ktorého charakter bojuje s fantasy príšerami ako orkovia, goblini, čarodejnice a draci.

Chris Pine v hlavnej úlohe filmu Dungeons a Dragons

Hlavného hrdinu by v tomto prípade mal stvárniť herec Chris Pine, ktorý je veľmi blízko k podpísaniu zmluvy. Poznať ho môžete zo sérií Star Trek alebo Jack Ryan, no už o pár dní sa ukáže vo filme Wonder Woman 1984. Pokiaľ by sa prvému filmu darilo, mohla by vzniknúť úspešná séria veľmi podobná Jumanji, keďže ide o obdobný koncept.

Ako dopadol najnovší DCEU film, Wonder Woman?
Zdroj: dccomics.com

Vznik filmu nebol vôbec jednoduchý, štúdio pôvodne vystriedalo hneď niekoľko rôznych pohľadov na príbeh. O jeden z nich sa mal postarať režisér Chris McKay, z čoho nakoniec nič nevzišlo. Noví režiséri dali najavo aj to, že priniesť tak celosvetovo úspešný a kultový titul na plátna kín nie je vôbec ľahká úloha. My im držíme palce a o všetkých aktualizáciách vás budeme včas informovať.

Tešíte sa na filmovú adaptáciu Dungeons & Dragons a veríte, že herec Chris Pine bude tým správnym drakobijcom? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -