Christian Bale pribral 20 ton pre úlohu červa vo filme Duna od Denisa Villeneuvea!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Oscarový herec Christian Bale (Temný rytier, Americké psycho) je známy jeho neuveriteľnými zmenami váhy kvôli filmovým úlohám. O jeho nezdravom chudnutí a následnom naberaní váhy sme sa viac rozpísali v článku o najväčších premenách tiel hollywoodskych hercov. Jeho doterajšie drastické transformácie tela však neboli ničím oproti tomu, čo ho čaká tentoraz.

Ako už určite viete, režisér Denis Villeneuve (Blade Runner 2049, Prvý kontakt) pripravuje očakávaný remake filmu Duna, ktorý sme naposledy videli v roku 1984. Pokiaľ si o tejto filmovej adaptácii chcete prečítať viac, určite klikajte na tento odkaz. Okrem známych tvári ako Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Josh Brolin, Stellan Skarsgård, Jason Momoa, Dave Bautista, Zendaya či Javier Bardem sa tak do hereckého kádra pridáva aj Christian Bale!

návrat temného rytiera the dark knight rises christian bale
Zdroj: batman-on-film.com

Christian Bale pribral 20 ton!

Jeho extrémna oddanosť hereckej úloha bola po prvýkrát odhalená na jordánskej púšti, kde sa Duna aktuálne natáča. Gigantického výhercu Oscara o veľkosti veľryby museli na pľac prenášať helikoptérami.

„Počas pred-produkcie sme sa Denis [Villeneuve] a ja na všetkom dohodli – jedinou cestou, ako stvárniť túto postavu, bolo nabrať na telesnej váhe cez 249,000 percent. Svoje nohy som nevidel a neužil som si jeden pekný, bezbolestný moment už mesiace, no to je súčasťou tejto práce.“ povedal Bale počas toho, ako hltal celé kuratá, aby dosiahol jeho denný cieľ 480 miliónov kalórií.

Duna
Zdroj: artstation.com

Bale taktiež spomenul, že by CGI červ, alebo „Shai-Hulud“, ako ho niekedy vo filme nazývajú, vyzeral pre divákov nereálne a nepresvedčivo. Kvôli hercovej citlivej pokožke nebolo možnosťou ani tráviť šesť hodín denne zavretý v maskérni.

„Je veľmi skromný,“ povedal režisér Denis Villeneuve, pričom sa včas vyhol usmrteniu Bale-ovým gigantickým stehnom. „Christian je hercom s veľkým H. Nikdy si nepomýlil žiadnu repliku a nikdy neprišiel na natáčanie neskoro. Dokonca je aj veľmi milý k pilotom helikoptér, ktorí ho každý deň prenášajú zo skladu (kde ho skladujeme) na pľac. Je to pravý profesionál“.

Zdroj: imgur.com

Villeneuve potom bežal pomôcť asistentovi produkcie, ktorý bol uväznený medzi Bale-ovou štvrtou a piatou bradou. Ku tejto úlohe sa vyjadril aj Bale-ov agent, ktorý poznamenal, že chcel z herca po filme Mechanik vydojiť čo najviac peňazí predtým, ako mu telo vypovie.

Je teda naozaj vidieť, že Bale nemá s transformáciami svojho tela vôbec žiaden problém. Úplne nakoniec prezradil aj to, že rozmýšľal nad ďalším priberaním na váhe. S režisérom J.J. Abramsom totižto diskutoval o tom, že by si v Star Wars Epizóde IX zahral Hviezdu smrti!

Duna od Denisa Villeneuvea
Režisér Dennis Villeneuve pri natáčaní filmu Blade Runner 2019; Zdroj: collider.com

Tak čo, tešíte sa novú Dunu od Villeneuvea? Pokiaľ áno, určite si prečítajte aj tento článok! Christianovi samozrejme držíme palce…

Zdroj: thehardtimes.net

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -