Christopher Nolan vytvoril pre film Oppenheimer atómovú explóziu bez CGI efektov

Nenechajte si ujsť

Emma Reichmannová
Emma Reichmannová
Volám sa Emma, mám 23 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu na univerzite v Trnave. Zaujímam sa o novinky hlavne z filmového a seriálového sveta. Okrem toho ma baví hudba, knihy a občas aj technológie.

Nolan spravil výbuch bez CGI efektov a vymyslel nový typ IMAX filmu

V nedávnom rozhovore pre magazín Total Film Christopher Nolan odhalil, že kvôli filmu Oppenheimer vytvoril prvú detonáciu jadrovej zbrane bez použitia počítačových efektov CGI. Vo filme stvárni hlavnú postavu Nolanov dlhoročný spolupracovník Cillian Murphy, ktorý bude hrať J. Roberta Oppenheimera. Ten je vedúcou osobnosťou v rámci projektu Manhattan a stojí za zrodom atómovej bomby.

Nolan je známy tým, že vo filmoch radšej využíva praktické efekty než tie počítačové. Naposledy tak nechal vybuchnúť skutočný Boeing 747 vo filme Tenet. Preto do istej miery nie je prekvapivé, že aj teraz zvolil cestu bez počítačom upravených scén.

Podľa režiséra išlo o veľkú výzvu, ale s pracovníkom, ktorý mal na starosti vizuálne efekty, našli spôsob, aby to fungovalo. Explóziu spravili v Novom Mexiku, no pripustil, že podmienky boli naozaj ťažké.

Oppenheimer teaser
Zdroj: Universal Pictures

Christopher Nolan posúva hranice nie len v efektoch

Oppenheimera nazval príbehom s obrovským rozsahom, pričom išlo o jeden z najnáročnejších projektov, na ktorom kedy pracoval. Ďalej tam podľa neho boli obrovské logistické výzvy, ale vďaka fantastickému tímu to všetci zvládli.

Aj pre tento film (podobne ako pre Interstellar, Dunkirk a Tenet) s Nolanom spolupracoval kameraman Hoyte van Hoytema a spolu sa rozhodli zájsť ešte ďalej. Dali si vyrobiť úplne nový typ IMAX filmu.

Firmy Kodak a FotoKem na žiadosť Nolana a Hoytema vyrobili špeciálny typ filmu, ktorý umožňuje IMAX kamerám nakrúcať v čierno-bielej verzii. Už po prvých kamerových testoch obaja vraj vedeli, že tento formát je ten pravý.

Čo si myslíte o tom vy? Tešíte sa na ďalší projekt od Christophera Nolana? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -