Christopher Nolan musí tvrdo bojovať, aby sa jeho nový film Tenet dostal v lete do kín

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

Na Nolanov nový film Tenet si možno budeme musieť počkať dlhšie

Uznávaný režisér Christopher Nolan je zodpovedný za stále nezmenený dátum premiéry jeho nového filmu Tenet. Riaditeľ IMAX kín Richard Gelfond tvrdí, že Nolan na filme stále pracuje, aby mohol dodržať jeho pôvodný plán na premiéru v lete tohto roku. Gelfond taktiež dodal, že neexistuje nikto, kto bojuje o otvorenie kín viac, ako Nolan.

Kiná sú v Amerike zatvorené už od polovice marca a ich majitelia sa spoliehajú práve na letnú premiéru filmu Tenet, ktorá by hlásila ich triumfálny návrat. Produkcia filmu pokračuje aj vďaka moderným technológiám a možnej práci z domu. Nie je isté, koľko práce na filme ešte Nolanovi ostáva. Avšak IMAX kiná sú na film pripravené a už teraz si organizujú svoje opätovné fungovanie.

Avšak stále sú tu komplikácie, kvôli ktorým by sa kiná v lete nemuseli otvoriť. Aj keď sa Nolan snaží neprestajne dostať film v lete do kín, svet na to možno nie je pripravený. Aj keď sa všetky kiná po celom svete otvoria, nie je isté, či ich budú ľudia hneď navštevovať. Už teraz je jasné, že jednotlivé kinosály budú mať limitovaný počet zákazníkov. To môže výrazne ovplyvniť tržby.

Christopher Nolan
Zdroj: cdn1.thr.com

Neistá budúcnosť kín

Sociálny odstup nás len tak rýchlo neprejde. Návšteva kín a iných zábavných podujatí bude ešte pár mesiacov vyzerať veľmi zvláštne. Bude zaujímavé sledovať, ako veľa ľudí kino prvé mesiace reálne navštívi. Súčasná situácia je neistá. Niektoré americké štáty, ako napríklad Georgia a Texas, začali otvárať obchody a veľa ľudí momentálne čaká, aký to bude mať dopad.

Japonsko a Čína už skúsili navrátiť svoje krajiny do normálu, avšak zanedlho zistili, že to nebol dobrý nápad a museli sa vráti späť ku karanténnym opatreniam. Je tu jednoducho veľa vecí, na ktoré musíme myslieť, ak chceme kiná znovu otvoriť. Bezpečnosť bude vždy prvou prioritou, a to si Nolan veľmi dobre uvedomuje.

Vzhľadom na všetky tieto informácie je veľmi pravdepodobné, že sa celosvetová premiéra filmu Tenet posunie. Rozhodnú o tom nasledujúce mesiace. Dovtedy môžeme iba dúfať, že sa svet vráti čo najrýchlejšie do normálu a my si budeme môcť vychutnať film Tenet na čo najväčšom plátne.

Ani vy sa už neviete dočkať premiéry filmu Tenet? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -